Sign in to follow this  
Followers 0
ultimatecompbg

Препоръчайте ми лаптоп до 1200-1300ЛВ

2 posts in this topic

Здравейте:), търси лаптоп до 1200-1300лв. Ще се използва за домашна употреба, интернет леки програми, филми, музика. Не искам да има oem инсталация, ще му инсталирам 64 битов windows 8.1 enterprise, а дали има оптично устройство ми е все едно понеже имам външна записвачка.

Здравейте

Бих Ви насочил към тези три лаптопа:

Fujitsu Lifebook A544 - има добре конструиран корпус, въпреки че е изработен само от пластмаса и не се зацапва лесно. Предлага лесен достъп до съставните компоненти и охладителната система, което го прави лесен за ъпгрейди и почистване. В конкретната конфигурация на мястото на твърдия диск има 120GB SSD, а твърдия диск е преместен на мястото на DVD-то. Друго отличително нещо спрямо следващите две предложения е, че процесорът е на сокет, тоест подлежи на подмяна/ъпгрейд, докато другите са с ниско-волтажни процесори и съответно са запоени за дънната платка.

HP Probook 450 G2 - Тук в изработката на корпуса е вложен алуминий в зоната около клавиатурата и тъчпада и също е една идея по-тънък от Fujitsu-то. Отново предлага лесен достъп до повечето съставни компоненти, но не и до охлаждащата система. Тоест почистванията от прах при него ще стават по-трудно, но това не трябва да Ви притеснява особено, защото конфигурацията е с вграден графичен контролер и няма да загрява особено много. Ъпгрейда с SSD-то отново стои по същия начин, както е при LifeBook A544, като моделът има и M.2 слот и на него може да се добави на по-късен етап още едно SSD.

Acer TravelMate P236 - Нов компактен модел на Acer. Отново изработен изцяло от пластмаса, но пак вдъхва достатъчно надеждност в конструкцията си. Основните плюсове при него са, че е лек и компактен и че разчита на процесор от последното архитектурно поколение на Intel. Новата Broadwell архитектура предлага процесори с по-малки размери, които са по-мощни, по-енергоефективни и със значителни подобрения във вградения графичен контролер. Лаптопът няма сервизни капаци, но долният корпус се премахва лесно и предоставя обширен достъп до вътрешностите.

В общи линии Ви препоръчвам да търсите лаптоп с Intel Core i3/i5/i7 процесор и вграден графичен контролер, защото са по-надеждни в дългосрочен план, а и не мисля, че ще успеете да се възползвате пълния потенциал на дискретните видеокарти, спрямо гореописнаите от Вас дейности.

Надявам се, да съм бил полезен!

Поздрави

Богдан

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0