Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Johnnie458

Asus G56JK матрица

10 posts in this topic

Здравейте имам закупен при вас въпрос лаптоп и видях че на новият ASUS G751JY-T7064D

сте писали че екрана е без ШИМ,

Можете ли да ми кажете дали моят има ? Матрицата е samsung 156HL01-102 матова

Благодаря

Да за жалост и аз разбрах чрез теста с химикал или видеозаснемане.. малко съм разочарован защото дадох 2к за този лаптоп само защото е с ips дисплей и ще товари по-малко очите.. а съм отишъл на по-зле, ся пробвах едно турбох и нямаше шим..

Би ли споделил как се казва шим на английски? Или като си взимам лаптоп, какво подсказва в матрицата че използва шим?
Благодаря

Също можеш да дадеш няколко модела без шим.. явно ще си търся нов лаптоп.
Поздрави

PWM (pulse-width modulation) - единствения начин да се разбере е като се направи тест на място. Без ШИМ знаем че са Acer Aspire V15 Nitro (и V17), Lenovo Y50 и ASUS ROG G751.

А моделите на alienware ? бях прочел някъде че и те са без ШИМ, може ли да потвърдиш? Явно ще си търся нов лаптоп

Бях чул че на макбоок пак е с ШИМ, но увеличават Hz над 1000 и реално не се виждало.

Не съществува дисплей бе ШИМ и е изключително некоректно да се тиражират такива твърдения, че и ревюта да се пишат. Просто при някои модели той работи на много висока честота (до 10000Hz). Това зависи както от самия дисплей, така и от лаптопа. Критерият в случая не е използваната технология, а "качество" на продукта като цяло по отношение използването на тази технология.

Аз нямам претенции каква технология използва, стига да не натоварва очите.. щом ШИМ не се вижда след еди колко си Hz примерно 2000, значи е ок:

Ще помоля god да каже за alienware и ейпъл как са с шим.. и изброените от него лаптопи acer nitro, lenovo и asus g751 кой има най-добра матрица? май е асус-а? не съм голям геймър, но искам перфектен дисплей за очите ми тъй като стоя по 8 часа на ден..

Нямаме проведени тестове за пулсиране на подсветката на матрицата при Alienware и Apple лаптопи. Lenovo Y50 4K и ASUS G751 имат най-качествени матрици. Имайте предвид, че ако използвате G56 на най-висока яркост, ШИМ няма да дразни очите Ви. Също така е добре да обмислите вариант за закупуване на качествен външен монитор. Така ще си спестите много нерви при избора на нов лаптоп. (и евентуално нуждата от избор на такъв)

Монитор не е опция защото често съм в движение и ми трябва лаптоп с качествена матрица.. за alienware ми беше просто любопитно.

- G751 не е опция заради размерите

- Y50 като размери е ок, но имам сериозни резервации към Lenovo след собственик на 2 лаптопа от Ideapad серията с доста слабости..

а и на леновото пише че ШИМ има под 44%.. по принцип яркоста е държа минимално занижена.

Ако може да предложиш нещо друго без ШИМ.. вече сигурно 7-8ми лаптоп взимам от вас, така че ще е просто още 1 поръчка за вас :)

Примерно имат ли шим:

- Acer TravelMate P645

- Lenovo ThinkPad S540

- Toshiba Tecra Z50

може и други ултабуци,

мерси

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0