Sign in to follow this  
Followers 0
Guest deomaniak755

Acer vs. lenovo

11 posts in this topic

Здравейте.

Търся си лаптоп, за който мога да бъда сигурен, че няма да се скапе бързо. Искам да попитам коя от двете марки е по добра Леново, Ейсър или Дел? Искам лаптопа да издържи поне пет години( ако изобщо е възможно това). Ето двата модела, на които съм се спрял:

Acer aspire 5542g Моят линк

Lenovo G550A-5 59-028023Моят линк

Dell vostro 1015 Моят линк

В момента бих си взел леновото, защото четох че е най- здравото, а и се предлага с Windows 7. Очаквам вашите мнения относно трите марки.

Пет години са доста време.Постарай се това да не ти е водещ критерии. Никой не може да ти даде гаранция, че някаква техника ще има такъв живот. Как го поддържаш е също много определящо. Това с което всеки може да се съгласи е, че Леново не са това, което бяха през годините с IBM, а Acer от много време насам подобряват качеството си. Всичко останало е относително. Аз бих взел Acer-a заради по- добрите характеристики. Пък и не забравяй че 2012 може да свърши света :D

Ако искаш здрав лаптоп който да има потенциала да издържи поне 5 години, не се намира в твоя избор.

За бюджет до 1100 лв. според мене има един модел който е проектиран да бъде здрав и то не за друго ами защото корпуса и начина на изработка е ThinkPad, това е толкова популярната серия която е измислена още от IBM.

Модела е Lenovo ThinkPad SL510. Не е подходящ за игри, но определено с по-добър корпус от това което сте харесали.

Поздрави

Ники

...

Ето двата модела, на които съм се спрял:

Acer aspire 5542g Моят линк

....

Както и да е :)

Хората си казват измишляŠотини за издръжливостта на един лаптоп. Никой не знае, само ако частите, пази Боже, цялата марка да е някаква "китайска" например като "мошимото 95". Като взимаш сега, гледай характеристиките/цената. И се постарай за поддържането + не натоварвай много. Не знам доколко второто е мит, но според мен колкото повече ток минава от процесора, толкова по-вероятно е да се развали. Така е и с останалите части. Ако клокнеш процесора си на голяма честота, по-вероятно е да се развали :lol:

Колкото повече се натоварва процесора( и видеокартата ) толкова по-горещ става (вероятността да се развали пак се увеличава). Тогава вентилатора в лаптопа се върти по-бързо, с което яде повече енергия. Цялата енергия минава от дънната платка, което пак увеличава шанса за разваляне или препичане по-точно.

Имай предвид, че батерията няма да издържи 5 години, ако я използваш.

А относно 2012, никой няма гаранция за да се събуди утре например, или да преживее до утре :)

За здравина - никой нов лаптоп под 2000 лева за жалост :mellow:

Нещото което ти трябва е T или R серията на IBM (не lenovo) втора употреба - супер здравина - магнезиево шаси, корпус от композитни материали, магнезий, алуминий...

http://docs.google.com/Doc?id=dhbgpzcg_487cncj4z2s&hl=bg

http://www.retropcmania.com/2008/12/thinkpad.html

http://www.retropcmania.com/2008/06/blog-post.html

Не се подлъгвай по евтини Lenovo Thinkpad - нищо общо с качеството IBM освен името на модела

Нека малко да изясня нещата. След една година завършвам училището. Това ще е напечена година, защото уча в езикова гимназия. Трябва ми собствен лаптоп ( а не и на мама и на тате и на сестра ми и на баба ми...), с който да си ръчкам из нета, да си правя докладите, презентацийте и тн. Като стана студент мисля да си продължа със същият лаптоп. Аз иначе с удоволствие бих си взел една кутия, щото знам че са по добри, обаче не мога да си го сложа в квартирата, просто лаптопът е по удобен.

За мен е смешно един лаптоп да не издържи поне 4 години. Не ми трябва някой супер комп., а просто интелигентно измислена и добре зглобена машина. А пък дори и да се счупи поне да съм сигурен, че от сервизът ще получи добра поправка. Все пак бих си слижил need for speed pro street, за да си джиткам от време на време, но съм сигурен, че този лаптоп ще се намери в раят докато аз съм му собственик. :)

Някой не може ли да ми посо4и, кой е най- добрият лаптоп за тези дейности в рамките на 1000- 1100лв. Това е ;)

Мерси за по подрабната информация която ни даде.

Разгледах подробно моделите които са на сайта ни и това което се доближава до максимална степен до това което търсиш.

До 1100 лв харесах:

1. Вариант HP ProBook 4510s.

+ Core 2 Duo процесор, сравнително бърз.

+ Външна видео карта, която ще позволи да играете Need For Speed, но не при включени пълни ексти към играта.

+ Може да си закупите допълнителна гаранция към 2(72 лв), 3 (~150 лв)години, като това може да се направи и на 12 месец.

+ Много приятен външен вид

- Само 1 година гаранция, ако не си закупе допълнително

- За по сериозни игри, видео картата няма да се справи добре.

2. Вариант ASUS K50IN-SX055L

+ От към хардуер е с подобни параметри както HP, малко по-добър процесор.

+ 2 години гаранция

- Гаранцията не може да се удължи на повече от 2 години.

3. Вариант Acer Aspire 5738G

+ Може да се закупи 3 годишна гаранция - 99 лв.

Това е най-добрия, вариант от към параметри, недостатка е че е 1199 лв.

Ако може да вземе вариант 3, не се замисляйте, но ако сумата е до 1100 лв то Asus и HP след това.

Предложенията са ми базирани на критериите които сте ми дали, и най-вече да е видео карта с която да може да се играе Need For Speed.

Поздрави

Ники

Изкам да попитам дали имате някъде в София магазин, защото предпочитам да отида и сам да си купя лаптопа. Друго си е да можеш да пипнеш и да видиш една стока преди да си я закупи6

А вградените карти intel gma4500mhd не стават ли за NFS? Все пак pro street ne e nmnogo nova?

А вградените карти intel gma4500mhd не стават ли за NFS? Все пак pro street ne e nmnogo nova?

Не

Имаме магазин да ето и адреса.

Да не ползвай тази карта за игри, ще ти тръгне, но удоволствие от играта едва ли ще изпиташ, просто ще ти насича.

Поздрави

Ники

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0