Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Forces

Проблем с интернета

6 posts in this topic

Имам малък проблем с моя лаптоп acer aspire e1 - 571g. Когато зареждам някоя страница не винаги се зареждат картинките (остават черни/бели правоъгълници) при 2-3 рестарта на адреса в крайна сметка успяват да се заредят. Клипчетата също зареждат по 20-30сек от 3мин (на пример) след което показва сякаш това е края на клипа отново по същия начин 2-3 рестарта и успяват да се заредят целите. Не иска да влезе в настройките на рутера. Проблема го има и при wireless и при директно свързване от рутера. Не мога да пробвам с кабела преди рутера тъй като използва мак адреса на настолния и интернета не тръгва. Нямам тези проблеми нито при настолния, нито при телефони/таблети. Моля ако някой има идеи за решаване на проблема да сподели. Благодаря предварително.

От описанието ти излиза, че проблемът е софтуерен. Мрежовите карти са различни за безжичната и кабелната връзки и това изключва машинен проблем. Явно причината не е и в работата на рутера. Пробвай с Live диск с някоя операционна система, заредена външно (или през USB) - дали ще има отново проблем.

Проблема наистина се оказа софтуерен. Пробвах с ubuntu live и нямаше проблеми. Аз съм с windows 8.1 и инсталирах няколко драйвъра от диска и сайта на acer но нищо не се промени, а драйвърите които намерих в гугъл бяха зипнати и в тях имаше само 1 файл с разширение *sys и не знам какво да ги правя. Някой ако има решение моля да сподели. Благодаря.

За да се инсталира sys драйвер е необходим inf файл. Пробвай инсталация на windows 7 или защо не - на 10?

Намерих този *inf от официалния сайт на broadcom ( http://www.broadcom.com/support/ethernet_nic/downloaddrivers.php) и пробвах няколко драйвъра, тъй като не бях сигурен кое точно е за моя лаптоп но също нямаше ефект. Не ми се иска да махам 8цата, по удобна ми е от 7. Тъй като не успях да намеря качествен windows 7 live пробвах с ubuntu и не знам дали и там няма да е както сега и ми се иска да пробвам всичко друго възможно преди преинсталация. За това ако имате други идеи моля споделете. Благодаря отново за отделеното време.

"тъй като не бях сигурен кое точно е за моя лаптоп"-Начина,по който инсталираш софтуер,ще ти докара още проблеми!Слагаш тестова програма(Аида например)виждаш хардуера,за който търсиш драйвер и който в момента не отговаря коректно на системата и започваш да търсиш драйвер ТОЧНО за него(със съответните разширения за ревизия,версия,OS и т.н.)Слагането подред,без да знаеш какво търсиш и ти трябва,обикновенно води до плачевни резултати!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0