Sign in to follow this  
Followers 0
emomarina

Лаптоп dell син екран

4 posts in this topic

Здравейте имам следния проблем с лаптоп DELL inspiron 1564 с карта ATI Radeon 5000.

Монитора на лаптопа ми заспива като се появява син екран и съобщение:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer …………………………………………………………………………………………………………………………………

……..STOP: 0x00000116(0x88774510, 0x91819188, 0x00000000, 0x00000002).

Лаптопа започна да прави проблеми след като го пуснах без да го аклиматизирам/изчаках само 10 мин./, а на вън беше доста студено. Преди два месеца сменях термопастата и го почистих добре работната температура сега е около 45 градуса преди това загряваше доста, компа работише идеално. Какъв може да е проблема софтуерен или хардуерн.

Благодаря!

Може да е софтуер , може да е хардуер .

1.Драйвер за видеото

2.Тест хдд

3.Тест рам

4.може да е адаптор

Въобще , една диагностика няма да е зле .

Аз залагам на драйвер :)

Видео драйвъра съм го преинсталирал, с нужния софтуер за тази карта преди 10 дни.

Проблемът се получава при неуспешна инициализация на видеодрайвера.

Тук има повече инфо за инициализирането.

А тук се дискутира каква е причината и какво може да се направи.

По форумите най- често се предлага лечение чрез преинсталиране на видеодрайвера, връщане на Restore Point или преинсталация. Съобщава се обаче за успешни и неуспешни случаи при всички варианти.

Мое мнение: проблемът при теб е хардуерен. При рязък преход на температурите понякога се получава изменение на капацитета на някой кондензатор по веригите, което променя времедиаграмите на работа . Най- вероятно с времето проблемът ще се оправи (промяната е обратима), но не е зле да пробваш горепосочените варианти, въпреки всичко.

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0