Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
ghostfacekillah

HD матрица към Full HD

11 мнения в тази тема

Здравейте! От известно време ми се върти в главата да си сменям матрицата с full hd. Потърсих из мрежата ама конкретно за моя модел не намерих. Та въпроса ми е възможна ли е такава интервенция и също струва ли си.Става въпрос за лаптопа от аватара.

Тя матрицата може да се смени с такава с по- висока разделителна способност, но въпросът е дали си заслужава. Повече пиксели - по-голяма консумация на ток, по- малки ъгли на видимост (в масовия случай от чисто геометрични причини, ако технологията не компенсира това), по-голямо напрежение на очите и по- висока цена. Особено предпоследното е изключително важно, защото не се усеща, но има закъснителен и необратим ефект.

Такъв критерий при мониторите няма - "грозно". Има ъгъл на виждане, контраст, осветеност, цветен профил, ...

Винаги си заслужава, удвояваш работната площ. Гледаш само пиновете на лентовия кабел да съвпадат с твоите, изпадат от време на време за 100-120лв.

Малко информация за матриците че тука пишете само глупости.Значи матриците се делят на едноканални и двуканални.Това с повечето консумация е глупост и не можах да я подмина с лека ръка.Та по въпроса.Матриците се делят на едноканални и двуканални.Full HD матрицата задължително е двуканална ако компютъра ви е с матрица 15.6 и не е Full HD то тя е едноканална и замяната зависи от лентовия кабел има лентови кабели който са само с един канал и тогава даже и да сложите двуканална матрица ще имате картина през колона при двуканалните матрици единия канал е за четните колони а другия за нечетните разбира се може да имате и двуканален кабел и едноканална матрица тогава просто сменяте матрицата и сте готови.Как действа компютъра.

В матрицата има еепром в който е записана информация за матрицата модел разделителна способност и така нататък.При стартиране лаптопа чете информацията и пуска картина със съответната разделителна способност.Исключение правят Сони и някой други стари лаптопи при който това се наглася с ключета.При делл и някой други марки има проблем с освсветеноста именно поради четенето на еепрома тоест когато не прочете че матрицата е дел-ска осветеноста не се регулира.

:)

Би ли обяснил как няколко десетки хиляди транзистора в матрицата не консумират нищо?

За броя на LVDS каналите си прав.

Специално си играх да погледна максималната консумация на логическата част на едната и на другата матрица става въпрос за 15.6 едноканална и двуканална такава та едната харчи 1.1 вата а другата 1.7 вата за сравнение подсветката е 4.5 вата като това зависи от модела на матрицата става въпрос за половин ват сметнете си го в милиампери че не ми се занимава да пиша повече.Неслучайно всички върхови модели са с матрици с по висока резолюция от стандартната неслучайно и матриците са по скъпи.Както и да е решението и парите са си ваши.

Аз не бях написал колко е разликата, но разлика ИМА. И беше редно и Е редно да се извиниш.

Редакция: Апропо, за протокола - това е разлика от 45,5%.

Edited by gguest
1 person likes this

Лично аз съм сменял EDID чипа на матрица самсунг с висока резолюция за да може да я "захапе" IBM. Не съм го правил на делл , но предполагам , че и там ще се получи.

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0