Sign in to follow this  
Followers 0
toshocorp

Инсталация на Windows 8 без CD

2 posts in this topic

Здравейте,

Имах "малък" проблем с инсталирането на Windows 8.1 през USB. Инсталирам го през флашка, защото лаптопа няма CD. Ето решението, ако се сблъскате с подобен проблем:

Проблемът беше, че флашката ми не се засичаше в BIOS-a, когато е нагласен на UEFI, а когато е на Legacy - тръгва. Лошото е, че когато се инсталира през Legacy тъчпада не работеше - дори с драйвери.

Оказа се, че за да ми работи тъчпада трябва да се инсталира през UEFI. За да инсталирате Windows 8/8.1 през UEFI първо трябва да си направите флашката с Rufus - http://www.nextofwindows.com/how-to-make-uefi-bootable-usb-flash-drive-to-install-windows-8/

Обърнете внимание, че трябва да изберете опцията GPT partition scheme for UEFI computer и форматът трябва да е FAT32. Уверете се, че тези селекции си остават такива преди да натиснете Start!

Така. Само, че на мене отново не ми засичаше флашката! Разбрах, че трябва да си изключа "Secure boot" в BIOS-a. Проблемът при Acer е, че не може да изключите Secure boot, без да сложите парола на BIOS-a. Тук бъдете много внимателни! След като много внимателно си сложих парола на биос-а, упях да изключа secure boot-а!

Повече инфо тук:
http://itsfoss.com/disable-secure-boot-in-acer/

Дотук добре. Флашката ми вече се засичаше в BIOS-a, и можех да стартирам инсталацията през UEFI. Но пореден проблем! По време на инсталацията тъчпада отново не работеше! Въпреки това инсталирах Windows с USB мишка. Добрата новина е, че след като инсталирах конкретните драйверите в тази последователност: първо за чипсета и после I/O драйвера - тъчпада тръгна!

Надявам се да съм бил полезен и да съм спестил време и нерви на някой!

2 people like this

Поздравления. Тъпо е, че поризводителите вместо да ни улесняват, става обратното...

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0