Sign in to follow this  
Followers 0
Iztrebitelo

Acer Aspire M5-481G гасне без зарядно

8 posts in this topic

Здравейте,

Проблемът се появи отскоро. Лаптопът го имам от година има-няма. Купил съм го втора ръка и няма гаранция. Не виждам да има някаква зависимости между гасненията. Единственото, което забелязах е, че се случва само, когато не е на захранване.

Има случаи, когато не спира с дни и си го ползвам без проблем, а понякога спира по 2-3 пъти за кратко време.

Иначе работи нормално. Пуснах му една диагностика - температури, волтажи... всичко е в рамките на нормланото. Дори го минах с една прахосмукачка за всеки случаи.

Ще се радвам да дадете някакви идеи какво може да е :)

Контролен панел - система и защита - административни инструменти - пускаш

Event Viewer - Windows logs- System

и гледаш записите с червени удивителни. Ако видиш нещо съмнително, пиши тук.

Не съм много навътре с материята и "съмнително" ми е широко понятие. Затова ще ги постна тук. Дано не съм много досаден, ама... като не разбира човек - не разбира:

ERROR: The following boot-start or system-start driver(s) failed to load:
Aspi32
ERROR: The Sentinel64 service failed to start due to the following error:
The system cannot find the device specified.
ERROR: The previous system shutdown at 12:14:31 PM on ‎1/‎10/‎2015 was unexpected.
CRITICAL: The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
ERROR:The following boot-start or system-start driver(s) failed to load:
Aspi32
CRITICAL: The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
ERROR: The previous system shutdown at 12:06:14 PM on ‎1/‎10/‎2015 was unexpected.
Aspi32
ERROR: The local Bluetooth adapter has failed in an undetermined manner and will not be used. The driver has been unloaded.
ERROR: The local Bluetooth adapter has failed in an undetermined manner and will not be used. The driver has been unloaded.
Aspi32
Общо взето са в този дух... CRITICAL-ите започват преди 2 седмции горе-долу.

c:\windows\system32\drivers\aksdf.sys е причината за съобщението:

Да имаш хардуерен ключ на някой порт, или инсталирана кракната програма?

Имаш програма, която се обръща към сървиса aspi32.sys
Това е причината за съобщението:
ERROR:The following boot-start or system-start driver(s) failed to load:
Aspi32
Свързана е с твърдия диск или ДВД -то.

Крактнати програми имам много... това ще го изчистя... На този етап не е важно. Въпросът е защо гасне лаптопът.

Аз ти отговорих. Или единия сървис влиза в конфликт с ядрото, или втория (може и да е заради записите в регистрите). Проблемът е софтуерен, предполагам, че след преинсталация ще се оправи.

Аха. Ще опитам, но в краен случай. Днес изтрих всички програми и каквото съм инсталирал в последно време да видим каков ще стане.

Благодаря за съветите. Оправи се. В крайна смекта не разбрах от какво точно беше, но направх DVD-то последно буутващо устройство и след като ми зареди на ново windows-а веднага ме вкара в repair mode някакъв. Извърши си там проверките и т.н., отбеляза, че грешката не може да бъде поправена и в крайна сметка ми върна компа до момент, когато е бил в добра кондиция и сега няма проблеми.

Благодаря за търпението и отделеното време !!!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0