Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Redjo

Помощ при избор на лаптоп.

4 posts in this topic

Здравейте, предстои ми покупка на лаптоп, който ще използвам основно за подръжка на сайт и офис приложения, съответно в домашни условия за HD филми и интернет. Предлаганият модел на който съм се спрял е с два вида процесор Core i7-4710HQ с хибриден хардиск 1TB SATA+24GB SSD, Nvidia GT850 4GB или Core i5-4200H с 1TB SATA 128GB SSD(без оптично у-во), Nvidia 850 2GB като цената им е г/д еднаква. Искам да ви попитам кой от двата варианта ще е по бърз, като ако избера i7 след време може би ще му добавя SSD диск, докато при i5 нещата за ъбгрейд спират до тук.
Благодаря ви предварително! :)

Здравейте

Определено варианта с i5 и 128GB SSD, ще е значително по-пъргав. Единствено трябва да прецените, дали ще имате нужда от Core i7 процесор в бъдеще време или този Core i5 ще Ви бъде напълно достатъчен (който според мен ще е). Процесорите са запоени за дъното и наистина няма накъде да се мърда с тях.

Поздрави

Богдан

Здравейте и аз имам въпросче. Когато купуваме нов лаптоп, кое е по-важно за бързата работа - по-добър процесор или повече РАМ?

Здравейте

1. Бързото зареждане основно зависи от носителя на данните. Тоест дали ще е HDD, SSHD или SSD.

2. Оперативната памет е важна за броя на едновременно пуснати програми/процеси под операционната система. Колкото повече оперативна памет, то толкова повече и по-тежки процеси могат да вървят едновременно.

3. Процесора е важен за изчислителната част. Тоест конвертиране на файлове, изчисляване на стойности и така нататък.

Поздрави

Богдан

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0