Sign in to follow this  
Followers 0
MuxoB

Проблем с драйвърите на видео картата.

5 posts in this topic

Здравейте, колеги. Това е първият ми пост при Вас и се надявам да успеете да ми помогнете.
Взех си лаптоп HP Pavilion P150 . Quad Core - 2,16 Intel Pentium, 4GBDDR3 RAM, 2 GB Nvidia Geforce 830M. Като цяло лаптопа е добър , не ми трябва за игри , а за нормална работа. Качих си Windows 8.1 RTM от замунда, без проблем. Дръпнах си и както следва драйвърите от официалния НР сайт. СЕГА идва проблема -> лаптопът не вижда видео картата си. Използва ресурса на вградената видео памет, а не на 2-та г-байта.
Дръпнах си драйвъра от сайта на Nvidia няколко пъти, различни версии... Нищо.. Казва ми че не вижда Nvidia GPU ADAPTER, и пак използва другата памет. Пробвах да disable-не от device manager вградената памет, но пак не става... Някакви идеи? Машината е съвместима с уиндоус 8.1 64 бита, каквато съм й качил. Работи като цяло добре, не се товари, но искам да си използвам паметта нормално. Ще съм благодаренна предложения :)

Като за начало поровете се малко в БИОС .

Здравейте, порових се в БИОС, и той е доста обикновен. Нямам право на много опции, освен тези за подредбата на стартиращите устройства...
Свалих и ъпдейта от сайта на НР, с идеята да ъпдейтна до 209, но си е същия.

Както колегата е казал - провери настройките в биоса, ако там всичко е наред, първо инсталирай ПОСЛЕДНИЯ драйвър за ВГРАДЕНОТО видео на Intel и след него, този за NVidia.

Здравейте , отново ! След голямата главоблъсканица, вчера лаптопа се ъпдейтва около 20-30мин. и като се рестартира всичко беше ОК . В момента всичко работи перфектно, тествах графичната карта , процесор и т.н . Мога ли само да ми кажете тези температури, дали са нормални . Използвам CPUID. В момента лалаптопа е натоварен със 3таба в Гугъл Хроме, Скайп, уТоррент, флаш плеър.

Температурите са: CPU - Intel Pentium N3540 QUAD  / GPU Nvidia GeForce 830M DDR3 / 4GB RAM

Core0 - 44
Core1 - 44
Core2 - 47
Core3 - 45
HD0 - 30
GPU - 37 

Когато включа игра, сравнително мощна се включва вентилатора на по-висока степен. Графичната карта се натоварва до 55С, процесора - 48-50С. 

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0