Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Божков

Проблем със звука на Asus K52D

6 posts in this topic

Здравейте! От няколко дни имам странен проблем със звука на лаптопа. Проблемът е, че когато усиля звука на буфера над 35-40% и започва едно ужасно бумтене. Лошото е, че така става само с този лаптоп, свързах другия към буфера и изобщо няма такива звуци. За уточнение- звук от лаптопа (без слушалки, тонколони и т.н) нямам от доста време, но си използвам буфер и се чуваше идеално до преди 2-3 дни, когато започна да бумти ужасно. Лаптопа е за смяна по принцип (4-5 годишен е) , но в момента не мога да си позволя нов..

Намали нивото на усилване във "проблемния" лаптоп. Изходното ниво явно е високо.

Направих го и така мога да усиля повече, но пак се стига до едно ниво, където се чува този звук, респективно няма значение дали латопа е усилен на 100% или на 50% , понеже като е на 100 по-малко мога да усиля буфера, ако е на 50% мога да го усиля повече, но то нивото на звука пак е едно и също, понеже съм намалил звука на лаптопа

А да си обновявал софтуера през тези дни?

Не съм правил никакви промени по лаптопа .. Преди няколко дни се върнах от Англия, може някъде тук да се крие проблема ... Като бях там използвах една мини-тонколона и всичко си беше наред, а сега последно време освен проблема с буфера ми се появи и друг - когато съм със слушалки и някой говори, чувам съвсем ясно какво казват, все едно е като ехо. Не знам мисля, че проблема е стабилно в хардуера и тоя лаптоп вярно си е за смяна, дъртичък е, но все пак реших да опитам, може някой друг да се е сблъсквал с този странен проблем

Огледай си настройките от панела за звука. Нещо е активирано. Сложи отметка на Disable all sound effects в Speaker Properties -> Enhancements.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0