Sign in to follow this  
Followers 0
tresto

Acer 5551G гасне

6 posts in this topic

Здравейте,имам въпросния лаптоп,който като го включа и на 10-15 секунда и гасне.

Пробвах го с различни зарядни,с батерия и без батерия,пробвах и с рам и без рам,но пак се изключва.

Възможно ли е да се направи някаква домашна диагностика,понеже се намирам в чужбина и сервиз на този етап не е опция.

Благодаря предварително.

Какво има на екрана, когато се случва изгасването?

Тръгва да зарежда уиндоуса,и изключва,и понеже изключва по този начин на следващия старт ме пита,дали да му дам рековъри или да го стартирам нормално,и така едно безкрайно включване и изключване.Днес пак го пробвах и ето какво ми изкара:

bfi1417194535a.JPG

Казва ти,че не може да намери никакво боот устройство(машината си зарежда,но няма какво-не открива нито хард,нито лайф-сд,нито каквото и да е).Опция е да запишеш някакво буут-сд,например Хиренс,и да видиш какво ще стане.Опция е да влезеш в биос и да си провериш буут приоритета-слагаш първо оптиката,после харда.Виж дали системата вижда изобщо харда.

То това добре,ще му пусна едно хиренс сд,но не мога да стигна до него,просто защото изключва винаги до 15-20 - та секунда.

Привет, махни твърдият диск от лаптопа виж дали пак ще се изгаси. Ако да, може да прегрява в следствие дефектирало охлаждане или прегряващ проц/чипсет. С друга рам пробва ли?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0