Sign in to follow this  
Followers 0
overneathe

Лаптопът ми прегрява сериозно

18 posts in this topic

Първо да кажа, че лаптопът ми не е закупен от тук, но гаранцията му така или иначе е изтекла и просто искам да попитам някой по-голям професионалист от мен дали има какво да се направи и колко ще струва г/д.

Лаптопа е Asus X55S, T8100, GF9500m GS, 4GB RAM и върви на Vista Premium. Ако е нужно и друго - попитайте.

Проблема е от известно време, но напоследък става непоносим. След прекомерна употреба се загрява като котлон, което всъщност не е толквоа странно, но искам да премахна това нещо с подходящо охлаждане.

Температурата, която се поддържа от процесора е 70C, а от видео картата 90C, което ми се струва твърде много и е време да се вземат мерки. Дори напоследък се случва да има визуални проблеми от типа на хоризонтални линии пресичащи целият монитор или пълно избеляване, което според мен става когато видео картата започне да сдава багажа за тази сесия. Открих един-два начина да оправям тези малки дреболии, но започва да става досадно и съм решил да го отворя и да видя дали не се е случило нещо физически. Като разтопени части или твърде голямо замърсяване на вентилатора.

Не искам съвети за почистване или съвети за поддържане на софтуера. Искам да знам как мога да сваля температурата на хардуера до около 50 градуса, което според мен е нормалното за един лаптоп от калибъра на моя.

Това е за сега моята идея:

Arctic Silver 5, Cooling Pad и стойностно почистване от боклуци преди слагането на посочените продукти.

Според вас ще има ли ползва от това? И можете ли да препоръчате Cooling Pad?

Благодаря предварително. :]

"Не искам съвети за почистване ".....

"Според вас ще има ли ползва от това? И можете ли да препоръчате Cooling Pad?"....

Кое точно искаш?

Ако имаше разтопени пластмаси, щеше да усетиш, наистина.

Щом си специалист по Хардуер-а, значи не ти трябват съвети.

Вместо да задаваш въпрос, на който си отговорил малко по-нагоре в поста си, можеше да отвориш лаптопа и да го почистиш. 'килима', който се образува по радиатора, понякога може да те смае с дебелината си, и както следва, топлия въздух си циркулира в корпуса, като значително донагрява компонентите.

Фабричната му паста, едва ли е била АС5, но може да сложиш нея - от хубавото никой не се е оплакал. Преди да купиш подложка, почисти лаптопа и кажи какво е положението.

Лека вечер и весели празници.

1 person likes this

Съгласен съм с колегата Lattante! Най - често проблемите с загряванеето се решават с почистване - а даже и с подложка не е ли почистен - няма ли откъде да влезе въздух... файда няма да има.

Имах подобен проблем почистиха го хората от Toshiba и се родих.

Лаптопите са изчислени да работят без охлаждаща подложка, иначе щяха да се продават с нея.

@Vankata, почистване му е майката повечето пъти. Радвам се, че машинката ти работи. Дано да ти служи още много време.

Почистваш вентилаторите и сменяш пастата на процесора и видеокартата ако е изсъхнала. Иначе във уин 7 и Виста има хубави настройки за power management като го направиш на "power saver" процесора и видеокартата ти работят на 30% и не греят толкова при обикновенна работа в нета.

Освен това асус имаха една прохграмка power gear или нещо такова с която можеш да си направиш вентилатора да си върти винаги или да го регулираш там по някакаъв начин.

Почистваш вентилаторите и сменяш пастата на процесора и видеокартата ако е изсъхнала. Иначе във уин 7 и Виста има хубави настройки за power management като го направиш на "power saver" процесора и видеокартата ти работят на 30% и не греят толкова при обикновенна работа в нета.

Освен това асус имаха една прохграмка power gear или нещо такова с която можеш да си направиш вентилатора да си върти винаги или да го регулираш там по някакаъв начин.

Здравейте аз имам много странен проблем имам лаптоп ACER ASPIRE 5738ZG с 2,1ГХ проц. 4ГБ рам видио-512МБ наскоро започна да забива сам но когато забие се чува някакво тихо пищене и лампичката ми за хард диска(не знам точно за какво е)която се намира в горния ляв ъгъл започва да свети продължително.В компютъра няма вируси и всеки ден го почиствам с CCLEANER но пак продължава да прави това.След като го изкачам няколко мин.без да бутам нищо се оправя от самосебе си.Измерих температурата която е средно 52С* на HDO.С Windows 7 съм.(това се случва по всяко време независимо дали е претоварен или има отворени програми) Благодаря ви предварително!!!

Здравейте аз имам много странен проблем имам лаптоп ACER ASPIRE 5738ZG с 2,1ГХ проц. 4ГБ рам видио-512МБ наскоро започна да забива сам но когато забие се чува някакво тихо пищене и лампичката ми за хард диска(не знам точно за какво е)която се намира в горния ляв ъгъл започва да свети продължително.В компютъра няма вируси и всеки ден го почиствам с CCLEANER но пак продължава да прави това.След като го изкачам няколко мин.без да бутам нищо се оправя от самосебе си.Измерих температурата която е средно 52С* на HDO.С Windows 7 съм.(това се случва по всяко време независимо дали е претоварен или има отворени програми) Благодаря ви предварително!!!

Тихо пищене казваш а?Не е ли почнал да щтрака?Ако почне тогава става лошо.За да ти забива значи четеца се опитва да прочете дадена информация от харда ти и е попаднал на лош сектор и зацикля.А това,че го почистваш с ccleaner няма голям смисал в твоя случей,явно лошите сектори са пръснати навсякъде по него...Има програми,които "поправят" тези нещица,но ефекта е временен.Общо взето,ако имаш някаква важна информация на харда по-добре си я премести някъде другаде и го хвърляй.А и 52 градуса не са никак ниска температура за хард (Бих казал,че е критична) .Ако лаптопа ти е в гаранция по-добре го занеси в сервиза,мисля че ще ти подменят HDD-то :) И недей го натоварва! Моя го дефрагментирах и след рестарт повече не тръгна :D Nice A? :clap:

моите температури на проца -76' а на видеото е 92-93'С това са главно в игри иначе са малко по слаби , щом на мен ми се струват ок въпреки че не са особнно ниски занчи нямаш проблем ....Но колкото повече се почиства толкова по добре. :gamer:

А моят лаптоп е почистен с паста на процесора и прегрява и гасне когато гледам клипчета или ползвам skype. А сега ми кажете какъв му е проблема при положение че с почистване няма да стане

А моят лаптоп е почистен с паста на процесора и прегрява и гасне когато гледам клипчета или ползвам skype. А сега ми кажете какъв му е проблема при положение че с почистване няма да стане

Проблемът ти е - много паста, т.е. голямо разстояние от процесора до охладителя или крив охладител. А може и двете.

Здравейте,

Понеже имам същия проблем с един лаптоп и така и така се е заформила дискусия по темата, бих споделил един мой случай, който все още не е решен... :) Линк към темата, която бях пускал преди време ТУК.

Ако някой даде идея ще съм благодарен :)

Благодаря! :)

Не виждам какво си чешете езиците тук ето ти един пример като твоя от ония ден,

Вика колегата абе с чистене сигурно няма да се оправи държи ми 85 градуса

е да а сега е 45

По метода на изключването първо почистване и охлаждантето се гледа после всичко друго

А че има недъгави охлаждания излезли от самия завод има,

но за всеки конкретен случай решението е различно, няма как да се реши във форума, тук можем само да ви насочим

Конкретно при теб колега При този дел 620 може температурния сензор да е дал фира или да не си отчита температурата правилно

Диагностика на дел - F12 при зареждане -- ще тества и работата на охлаждането

ujas1.jpg

Често срещан проблем след "компетентно почистване" от "съседа, който разбира" е замяната на термо подложките на видеото и/или северния мост с паста, след което се отчита понижената температура на процесора(само). В резултат на тази интервенция , се е родил израза "умря известно време след почистване" .

Или това дето трака вътре преди не беше така :)

При мен са попадали изкривени охлаждания след почистване. Това се забелязва много трудно. При обратното монтиране на охладителя понякога има значение и редът на затягане на болтчетата, за да прилепне плътно радиатора. Изобщо, както казват колегите - тънкостите са в подробностите, затова съветвам всеки, който има проблем с машината и няма опит в почистването, да не се хваща сам.

1 person likes this

Не виждам какво си чешете езиците тук ето ти един пример като твоя от ония ден,

Вика колегата абе с чистене сигурно няма да се оправи държи ми 85 градуса

е да а сега е 45

По метода на изключването първо почистване и охлаждантето се гледа после всичко друго

А че има недъгави охлаждания излезли от самия завод има,

но за всеки конкретен случай решението е различно, няма как да се реши във форума, тук можем само да ви насочим

Конкретно при теб колега При този дел 620 може температурния сензор да е дал фира или да не си отчита температурата правилно

Диагностика на дел - F12 при зареждане -- ще тества и работата на охлаждането

Здравей Dr_House,

Действително много загрява, защото отдолу като го пипна е като котлон, направо пари много... и понякога се изключва.

Изчистил съм го перфектно, свалях охладитела, продухал съм го и е като нов (няма събрано "килимче" от боклуци) 3 пъти го разглабях, първия път му сложих Arctic MX2 паста, втория път му сложих друга марка, но няма промяна... на 3-тото разглабяне му смених и тая въпросна "дъвка" дето и викат, която е на тръбичката в края, с чисто нова (взех я от познати в сервиз). Нормално количество паста съм му сложил не е малко не е и много... общо взето зная какво правя, не съм се учил... от отдавна се занимавам с компютри, но такъв странен случай не съм имал и немога да си обясня защо се получава... Някой приятели казват, че е възможно самия процесор да се е прецакал... възможно ли е? :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0