Sign in to follow this  
Followers 0
bizzito

Нов компютър, рестарт при продължително натоварване

11 posts in this topic

Здравейте, от една седмица имам нов компютър. Още първия ден реших да го изпробвам и вечерта преди да легна му пуснах тест при натоварване с Еверест. Сутринта като станах всичко беше като след рестарт. В Event viewer видях, че е изгаснал няколко часа след началото на теста. Грешката беше Processor kernel power ако не се лъжа. Като цяло компютъра си работи много добре, но вчера пак така оствих една CAD програма да изчислява и сутринта пак го намерих след рестарт. Предполагам не е нормално, но все пак реших да се допитам, защото компютъра е от последните поколения и може да има нещо, което незнам. Все още имам опция за връщане, а гаранцията е 2 години. Благодаря предварително!

Процесор: Intel Core i3-4160

Дъно: MSI H81M-P33

GPU: Intel HD 4400 вградено

RAM: Kingston HyperX 4GB

HDD: Toshiba 7200 1TB

Захранване: 450 W

Edited by bizzito

Здравейте

Компютъра само с вградено видео ли е или има и допълнителна видеокарта?

Първите неща за които се сещам са:

1. Лош драйвер на чипсета

2. Лош драйвер на вграденото видео

3. Проблем с оперативната памет

4. Проблем със захранването

По-вероятно за мен е, да е софтуерен проблемът. Каква е операционната система и от къде сваляхте драйвери за компонентите?

Поздрави

Богдан

Здравейте,вградено е видеото, в процесора. Операционната система я изключвам, защото е оригинален Windows 7 и се ползва отдавна. Драйверите са последни версии от официалните сайтове.

Настроен ли е да влиза в sleep режим, когато нищо не прави? Възможно е да бие син екран, когато се опита да засипи. Доколкото си спомням от Intel имаха проблем със sleep режима при първите партиди с новия чипсет за Haswell.

Ако става въпрос за Sleep режима на Windows изключен е. Рестартирането става при натоварванe, през останалото време няма никакви проблеми.

Тогава най-вероятно е хардуернен проблема. Ако желаете, направете тест на оперативната памет за грешки с Everest или друга програма. Но най-добре да се занесе на продавача за рекламация. :)

Здравейте, ъпдейтнах биоса и сякаш сега проблемът изчезна. Две поредни нощи го оставям на тест и няма проблеми. Едната вечер беше на CPU+GPU stress test, вдига 72-73 градуса, но издържа. Но на втория ден вдигнах малко обема на паметта на видеото. Вдигна към 88-89 градуса и стана супер бавна системата. Притеснява ме, че градусите са много високи и затова го оставих само 40 минути. След това изкара пак цяла нощ само на CPU stress test. Ще трябва да купувам май външно видео за да не товаря излишно процесора. Иначе като цяло видеото ми върши работа. Ами това е за сега сякъш проблемът е решен. Само един последен въпрос, тези температури опасни ли са такъв период от 8-9 часа. Благодаря !

Принципно ъпдейт на BIOS е малко рискова операция, защото ако се провали ъпдейтът, може да се повреди дънната платка или друг компонент и гаранцията да отпадне.

Охладителят на процесора box-ов ли е (тоест оригиналният, който идва от Intel) или друг? На мен ми се струват много високи температурите за настолна машина. Има вероятност да не е закрепен добре или да е пропуснато да се сложи термопаста, ако е "custom" охладител.

Здравейте, ъпдейтнах биоса и сякаш сега проблемът изчезна. Две поредни нощи го оставям на тест и няма проблеми. Едната вечер беше на CPU+GPU stress test, вдига 72-73 градуса, но издържа. Но на втория ден вдигнах малко обема на паметта на видеото. Вдигна към 88-89 градуса и стана супер бавна системата. Притеснява ме, че градусите са много високи и затова го оставих само 40 минути. След това изкара пак цяла нощ само на CPU stress test. Ще трябва да купувам май външно видео за да не товаря излишно процесора. Иначе като цяло видеото ми върши работа. Ами това е за сега сякъш проблемът е решен. Само един последен въпрос, тези температури опасни ли са такъв период от 8-9 часа. Благодаря !

89 градуса при прясна паста,чисто нова перка,свеж регистър и неомазана още O.S?!?Ходиш по ръба,приятелю!Провери ли в "CPU Wolld" каква е работната температура на проца?За мен това са опасни граници,още повече,както каза god,това е настолен!Дори и с боксовия синк да си,пак ми се струват високи температурите,провери проца в сайта,колко му дават производителите,но потърси точната ревизия и псевдоним на твоята бройка,не само основни данни,щом си флашнал биос,знаеш как да ги намериш!Сподели какво е станало.

1 person likes this

Иначе пък при спокойна работа си държи ниски температури и е стабилен, дори на 720p видео не вдига повече от 50-55 градуса. Дават до 72 градуса нормална работа, и наистина си е така, мине ли ги почва да цикли. А в AIDA 64 дават Tjmax 100 градуса. Затова се мисля, че просто тия новите хаспели са си така, с тия степинги, като се натоварят и почват да греят, а с вградено видео още повече. Не изключвам и варианта да не е закрепен добре охладителя, имам пресен опит със стария компютър. Взех го от ремонт и казаха че не ставал, а просто охлаждането имам чувството че просто беше пльоснато и закрепено. Оправих си го и сега си работи без проблем. Чакам отговор от продавача дали мога да си отварям кутията и да не ми отпадне гаранцията и ще го проверя това, така или иначе ще трябва да добавям RAM.

Виж дали охладителят е добре закрепен за дъното. Дори едно краче от тези пластмасовите, да не е "щракнало" добре, може да ти прави тези номера. Тези градуси са високи за този процесор. Захранването не разбрах чисто ново ли е или не? Ако е ново, каква марка е, защото 450W NoName се равнява на не повече от 300W и при товар, пропада.

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0