Sign in to follow this  
Followers 0
okito

Asus K50AB биос ?

8 posts in this topic

Имам въпросният лаптоп под ръка и проблемът е доста странен, дано някой да има информация.
Лаптопът си работи идеално, но понякога не иска да се включи. Светват лампичките, но до там, нищо не завърта. След ресет на биоса същата работа. Като реши цяла седмица работи без този проблем. Също така при рестарт под Уиндоус като дойде време за POST SCREEN (пак понякога), екрана остава черен и трябва да се ресетне - спре тока.

Ако някой има идея откъде да тръгна ще съм му благодарен. Ъпдейт на биоса съм пробвал вече. Поздрави !

Фактът, че машината не включва и когато е студена и когато е топла, както и че не издава никакви съобщения за грешка ме навежда на мисълта, че има контактен проблем в някой куплунг. Разглоби я и я огледай, а най- вероятно след като я сглобиш, проблемът ще изчезне. Не е BIOS, малко вероятно е.

Искам да попитам само как си ъпдейтнал биоса? и коя версия си сложил ?

Това дъно май е АМД можете да погледнете във форума колко от тях се продават на части поради изгорял север или видео иначе ако е разглобяван за почистване дали сте сложили изолацията която е между вентилатора и дъното.И само да спомена още нещо термолепенките не могат да бъдат заменени с термопаста :) .

Edited by cyriliano

Вече е в OLX на части. Има само една термоподложка, която е на северния мост, видеото и процесора са с термопаста. Изолацията под охлаждането е здрава.

Не съм се логнал, горният пост е мой. Ъпдейт на биоса - последна версия. Лаптопа тръгне ли веднъж игри се играят и не спира. Спре ли не тръгва....

Ами.. значи, трябва да му се смени моста.

Я дай линк към обявата да го видя.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0