Sign in to follow this  
Followers 0
Kyojin

Избор на лаптоп за разработване

9 posts in this topic

Здравейте,

Нов съм във форума и досега съм нямал лаптоп и нямам опит с тях. Искам да си взема лаптоп но незнам кой ще е най добрият за моите нужди. Главно си го взимам за разработване на софтуер, може би ще го ползвам от време на време за Photoshop или 3ds Max 2014/2015. Търся някой лаптоп който да е мощен и да е с добро build quality. Някой който има повече опит с лаптоповете ако може да ме насочи към няколко модела. Видях Lenovo Y50, един приятел ми каза по-добре да си взема Macbook Pro или Air. Незнам кое ще ми свърши по-добра работа. Също освен това искам и да си инсталирам втора OS - Kali Linux. Давайте мнения и предложения, без значение на цената (е да не е нещо от сорта на 3000лв) :D. До 2000 лв някъде лаптоп търся. За параметри искам поне 8GB RAM

Edited by Kyojin

Здравейте

MacBook не предлагат особено добри технически спецификации за 3ds Max, но според колегите ми, които използват Apple продукти, ще е много удобен за разработване на софтуер и Photoshop. По-мощните Mac-ове започват от 4000 лева и нагоре и ако държите на 3ds Max, то по-добре ще е да се насочите към Lenovo Y50 с IPS екран, ASUS N551/G551 и Acer Aspire V15/V17 Nitro. Друг вариант е да се изчака по-тънкия ASUS NX500/GX500, за които още нямаме дати на доставки.

Надявам се, да съм бил полезен!

Поздрави

Богдан

А и няма ли да има по-интересни предложения с новите core M процесори, които май предстой да се появяват!?

Core M са предназначени за хибриди и таблети. Те са "super" ниско-волтажни процесори (Заместител на Core ix-xxxxY процесорите), които нямат производителността на стандартните Core i процесори. Може би ще има продукти с тези процесори декември или началото на 2015 за нашия пазар. В началото на 2015-та ще се появят и Core ix-5xxxU процесоритe. С тях предполагам ще има и по-атрактивни предложения. За съжаление, май се очертава навлизането на DDR4 при лаптопите, чак с пускането на Skylake архитектурата.

Здравейте, не знам, дали би било удобно да използвам тази тема, но смятам, че това което търся се препокрива силно с нуждите на автора.

Та, студент по архитектура съм, занимавам се от много години с интериорен дизайн и тежък КАД софтуер, Аутокад и 3дс макс, търся си машинка за около 2000 може и малко от горе лева. Като цяло за момента съм се спрял на Асус г551. Но не съм го виждал все още на живо и нямам поглед върху сглобката и качеството на охладителната система. Забелязах, че вече предлагате Асус н551, и гледах видео ревюто ви в ютуб, в което се казва, че изготвяте подробно ревю на модела, та въпросът ми тук е има ли н551 адекватно охлаждане за такъв тип софтуер, защото по пътя на логиката г551 е същият модел пребоядисан в черно. Другият ми въпрос е дали наистина моделите г551 и н551 са сходни или все пак има някакви разлики в хардуера, защото до колкото виждам в сайта на Асус н551 разполага с външен субуфер, а г551 не и в такъв случай покупката на н551 е по добрия вариант може би ? И все пак ще се радвам да споделите ако има други модели на други марки, които биха могли да ми предложат сходна производителност и по качествено охлаждане в този

ценови диапазон.Това от което се интересувам също е имате ли някакво предположение за цените и датите на доставка на нх и гх500 ?

Поздрви!

Николай

Здравейте

Вчера имах удоволствието да разглобя N551 и G551 и ситуацията е сходна с тази.

N551

post-9038-0-95592500-1413022869_thumb.jp

G551

post-9038-0-28226800-1413022909_thumb.jp

Двата заедно:

post-9038-0-37301400-1413022965_thumb.jp

Както се вижда, сравнено охлаждането на N/G56 не се различава особено много от това на N/G551. Същото се отнася за дебелината и конструкцията. Единствено дизайна е претърпял известни промени, като са взети черти от N/G550. N/G56 беше много успешен модел и определено ще е подходящ за горепосочените от Вас нужди. Относно събуфера, мисля, че и двата идват без такъв в комплекта, но довечера или утре ще кажа със сигурност. Единствено трябва да прецените дали по-мощната видеокарта на G551 наистина Ви трябва. Скоро трябва да пуснем и конфигурации с SSD на този модел. Все пак ако не бързате, най-добре изчакайте ревюто с тест на дисплея.

Други алтернативи са Lenovo Y50 и Acer Aspire V15 Nitro. Y50 обаче не е много подходящ в конфигурация с Core i7 процесор, защото не може да го охлади достатъчно и се получава thermal throttling, поради който честотата на процесора пада до 1.8GHz. V15 се справя добре с охлаждането на компонентите, но още нямаме тест на дисплея, а разположението на портовете не е особено удачно.

Относно Zenbook NX500 и ROG GX500, за тях има слух, че ще се продават на цена около 3000 лева. Но още не е потвърдено. На американския пазар се очаква да излезе до края на този месец. Съответно Ноември може би ще се появи и в Европа.

Поздрави

Богдан

Здравейте,

от написаното разбрах, че г551 е може би най-адекватния модел за моите нужди. Имам само един проблем, не мога да отворя качените от вас снимки, дори след като си направих регистрация във форума пак ми се появяваше този ерор:

Sorry, you don't have permission for that!

Благодаря ви за изчерпателния отговор, ще се радвам да споделите как стоят нещата със субуфера, когато е възможно.

Поздрави!

Николай

Благодаря за препоръките и като гледам харесах Asus и Lenovo. Но видях че Y50 го предлагате и със touch screen. Ползвам и Mudbox/ZBrush за текстури, и би било удобно ако мога да ползвам тъча за да правя текстурите, има ли някакви минуси с него? Също гледам че на Y50 батерията издържа над 5 часа. Дали мога да купя от някъде по издържлива батерия? И дали изобщо може да се смени.

Гост_Николай Атанасов_*

Току що разгледах какво има в комплектите на двата модела и установих, че N551 идва със събуфер, но G551 е без такъв, както и няма жак за включването на такъв. Относно качването на снимки, трябва да си потвърдите и регистрацията от мейла, който трябва да сте получил при регистрацията. След това не би трябвало да има проблеми с използването на форума.

Kyojin

Всичките плюсове и минуси на Y50 остават и при варианта със сензорен екран. Единствената ралика е, че дисплеят е с IPS матрица и най-вероятно е с по-добро покритие на цветовото пространство и по-добри ъгли на виждане в сравнение с стандартната версия с TN матрица. Батерията може да се сменя, но е малко вероятно да се намери такава с по-голям капацитет. (поне не официално сертифицирана от Lenovo).

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0