Sign in to follow this  
Followers 0
Guest joro_abv

Asus N751

32 posts in this topic

Здравейте,

Търся лаптоп предимно за разработка и уеб дизайн. Бях се насочил, към Asus N750jk, но откривам само негативни ревюта за дисплея му, което естествено е важно за работата ми. Задава се нещо като фейслифт - N751, който ще има и вариант с IPS дисплей. Въпросът ми е има ли шанс този модел да бъде предлаган от Вас в близките месеци.

Естествено - загледах се и в Acer Aspire V17 Nitro, въпреки че съм много скептично натрое към Acer. Просто няма нещо тяхно, което да не ми се е счупвало в ръцете :-). Та въпросът ми за Acer-a е - имате ли преки впечатления от дисплея му, защото макаре че е IPS, notebookcheck.net като че ли не се много впечатлени. Благодаря предварително за отговора.

В добавка - очевидно съществува нещо наречено G771, което е практически пребоядисан в черно и червено N751, така че въпросът ми кога и на каква цена включва и него :-).

Сега, след като вече предлагате 15" варианти и на двата модела на Asus, има ли някакъв, макар и минимален шанс да получа отговор на въпроса си ?

Здравейте

За ASUS N751 и "фейслифтнатия" G771 все още нямаме информация кога ще стъпят на българския пазар. Аз бих предположил, че до края на ноември или най-късно началото на декември те ще се появят. Що се отнася до дизайнът и конструкцията им, те са повече сходни с този на ASUS N76, като капакът има някои черти от от N750.

Относно Acer Aspire Nitro V17, още не сме му правили тестове на дисплея и затова не можем да споделим по-обстойни впечатления.

Поздрави

Богдан

Благодаря за отговора. Съжалявам, че бях толкова настойчив, но имам неприятна дилема, а тези новини правят решението наистина трудно за мен. Имам бюджет от макс. 2500лв. Сега, от една страна имаме N750jk, който може да се намери в момента с 1TB/7200об. + 24GB SSD cache + 12GB RAM за около 2100лв. Предполагам, ще се съгласите, че това е рядко срещано съотношение цена/производителност в момента. Проблема, както споменах, е дисплея, който никак не ми харесва (видях го на живо) и не е подходящ за моята работа. Честно казано- нищо друго не ми хваща окото от предлаганите 17" модели на пазара (освен може би Asus G750jm, но той е със същия панел, макар и по-добре представящ се в тестовете по някаква причина, и много по-тежък). Въобще не съм притиснат от времето и мога спокойно да изчакам N751/G771, НО ако се окаже че БГ вариантите са със скапан дисплей отново и/или цената надминава бюджета ми - би било крайно неприятно, защото по това време има вероятост наличностите от N750jk да са изчистени напълно, а и на мен ми трябват 2 броя. Така че, накаря рискувам да остана с пръст в уста. Все пак мисля да рискувам и да изчакам - като гледам, че G551 излиза около 2050лв. с 1TB/7200об. + 16GB RAM, надявам се че 17" модел няма да надхвърли бюджета ми. Бих се радвал, ако споделите Вашето мнение по въпроса.

Едно компромисно решение за качествен дисплей е Lenovo Y70, Има AH-IPS матрица (Advanced High Performance IPS - Improved colour accuracy, increased resolution and PPI, and greater light transmission for lower power consumption.) с добро покритие на цетовото пространство, отлични ъгли на виждане и рядко срещан сензор за допир. Ето това е ревюто, което сме направили на модела - http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-lenovo-y70-touch-za-pochitatelite-na-igrite/ Цената обаче е значително по-висока от на N750 и твърдия диск е бавен, съответно на по-късен етап препоръчвам да го замените с SSD, ако се спрете на него. За новите модели на ASUS мога да потърся повече информация най-рано във вторник, но за момента Aspire Nitrto 17 е най-доброто на хартия. Ако сте от София, може да минете през офиса ни, за да го разгледате и тествате на място след 10-ти. За целта само трябва да пуснете поръчка през сайта, че искате да го разгледате и да си подготвите Live CD на операционна система за тест. Конфигурациите с SSD ние ги правим и може да сложим на мястото на DVD-то какъвто модел SSD пожелаете.

Двете марки, с които съм се сблъсквал и предизвикват в мен предимно негативни емоции с най-разнообразни по качество и размер проблеми са Acer и Lenovo :-))). От дуга страна, почти не съм имал такива с железата на Asus, Toshiba, Sony и DELL. HP са ми по-скоро безразлични :-). Естествено, това може да се окаже чиста проба късмет, който е фромирал в мен сътоветните пристрастия, но така или иначе, крайният резултат е, че Acer и Lenovo никак не ги долюбвам. Toshiba, Sony и другите просто нямат подходящи модели в моя ценови диапазон освен 1-2 Toshiba, които ги отписах по разни причини ... и остава Asus. Хората казват, че вече не са същите, но поне каквото аз съм ползвал от Asus - никога не ме е предавало.

Все пак, като оставим това настрани - Леновото му обрънах внимание и ревюто съм го чел, но губи по точки с тоя бавен диск и само 8GB RAM. Ако беше с 400-500лв, по-евтин може би щеше да попадне в шортлиста, но при тази цена - никакъв шанс, защото с допълнителните инвестиции отива далеч над бюджета. Сменял съм 5400 оборотен диск с 7200 на една и съща машина - разликата е от огромна, особено като добавиш и SSD, това няма смисъл да го обяснявам - вие със сигурност сте много по-наясно от мен.

Acer-а ... да, на хартия е добре, с ъпгрейда на диск и рам, пак може да остане в бюджета ... наистина го обмислям, но някак не ми е присърце ... 3 пъти му четох ревюто в notebookcheck ... не можах да се самоубедя :-).

Както вече казах - не съм притиснат от срокове, така че единственото което ме тревожи е дали новите Asus-и ще влизат в бюджета, дори и да се наложи да направя компормис с RAM-a първоначално. Така както се развиват нещата, ще изчакам - при условие че новите са ок - пълно щастие :-), ако не - търся N750jk или евентуално се жервам за Acer-a ... той поне по-скъп тепърва няма да става :-).

Отново благодаря за съдействието и съветите и ако успеете да се доберете до някаква информация по моя въпрос - ще се радвам да я споделите тук в къси срокове ... а, да - и очакваме ревюто на Acer-a ;-).

Въпросът не опира толкова до марка, колкото до качество на модела. Всяка марка си има добре изработени и лошо изработени модели лаптопи. Например Acer Aspire V5-572 и 573G (както и 14-инчовите му варианти) е един от успешните модели на Acer. Същото не може да се каже за ниския им клас лаптопи. Aspire V15 Nitro лично на мен не ми хареса като сглобка и концепция. Много е дебел за хардуера, който е поместен в него, ъпгрейдва се далеч по-трудно от Aspire V5-573G и всички интерфейси са изнесени в дясната част, където се предполага, че ще се използва мишка. Охлаждането още ми е под въпрос, защото не съм имал възможност да го тествам, но ми изглежда много странно направено с тези закривени heetpipe-oве, Надявам се все пак да се представи достатъчно добре.
Ето снимки на охлаждането и дънната платка сравнени с тези на V5-573G:

V15 Nitro

post-9038-0-96294700-1412442516_thumb.jp

post-9038-0-16238700-1412442556_thumb.jp

V5-573G

post-9038-0-19836800-1412442608_thumb.jp

А спрямо снимките от notebookcheck, то охлаждането на V17 Nitro е сходно.

post-9038-0-21619800-1412442837_thumb.jp

Надявам се, този малък вентилатор да се справи със задачата си.

Според мен е най-добре да се изчака новото, което ще излезе от ASUS. А ако разполагате с повече време, то най-добре да се изчакат предложенията с Broadwell процесорите на Intel, които трябва да излязат началото на другата година, най-вероятно в комбинация с GeForce 900M серията на NVIDIA, от която се очаква до края на годината да се появят представители.

Ако науча нещо повече за ASUS-ите, ще пиша отново!

Поздрави

Богдан

До колкото ми е известно, при Acer Aspire V17 Nitro два от портовете са му преместени от ляво където е и оптичното устройство.

Всъщност е премахнат един USB 3.0 и са добавени два USB 2.0 от лявата страна, както се вижда на снимката.

Всъщност е премахнат един USB 3.0 и са добавени два USB 2.0 от лявата страна, както се вижда на снимката.

Това означава че има с един порт повече и два от тях са от ляво което е супер.

Здравейте отново, видях в новините, че скоро ще предлагате Asus G751 и се споменват цени от порядъка на 3000лв. В newegg G751JT (4710HQ, GTX 970M, 16GB RAM и без SSD) струва около 1500$, което също е напълно в бюджета ми, а и ревютата са много позитивни за сега - хладен, бърз, супер дисплей. Очаквате ли и в БГ подобна по-бюджетна конфигурация или да го забравя като вариант с моя лимит от 2500лв ?

Здравейте

Към момента очакваме само G751JY модели, които са с 980M видео. За JT вариантите все още нямаме информация за доставка.

Поздрави

Богдан

Здравейте

За N751 нямаме информация все още.

За G771 имаме вече такава, като той се очаква януари-февруари на цена около 2000 лева за конфигурация с Core i7, 8GB RAM, 1TB HDD и GTX 860 4GB (предполагам GDDR5).

За G751JT също имаме информация. Очакваме го декември-януари на цена около 2600 лева за конфигурация с FHD IPS мат дисплей, Core i7-4710HQ, 8GB RAM, 1TB SSHD (5400rpm, 8GB SSD cache) и GTX 970M 3GB GDDR5.

Поздрави

Богдан

Благодаря за отговора. G751JT наистина ми грабва сърцето, а и първоначалните ревюта са блестящи като конструкция, дисплей и т.н., но при стартова цена 2600 нямам никакъв шанс да добавям памет или 7200 об. диск. Така, че тази ситуация на нещата повдига няколко нови въпроса :

1. Най-важният - G771 ще е с IPS или с TN версията на дисплея ?

2. G771 ще е с 5400 или 7200 об. диск ?

3. Какъв е Вашият опит с 5400 об. дискове с SSD cache ? Би ли дал задоволителна производителност, в сравнение с един 7200 об. ? Отново - макар, че практически избирам от гейминг машини, всъщност търся лаптоп за разработка и уеб дизайн. Като преценям прложенията, които ползвам - основно са гладни а рам. Често обаче проектите по които работя се състоят от значително количество файлове, и понеже средите кешират, следят за външни промени по файловете и т.н. и т.н. - доста често това товари интензивно и диска ... така че вземането на бавен диск малко ме трежвожи като цяло.

4. Ако приемем, че G771 е с IPS матрица (ако не е с IPS отпада твърдо), но с 5400 об. диск и го upgrade-на до 16GB рам и 7200 об. диск, което би струвало ... колко .... 250-300лв. грубо ... според Вас коя конфигурация би била по удачна за моят случай като цена / производителност / future-proof - подсиленият G771 или минималната версия на G751 ?

Поздрави,

Жоро

Здравейте, дали има някаква нова информация по въпросите ми от горния пост ? Гледам, че G771JM започна да се появява тук-там, но няма и дума за IPS ... направо ще умра от яд, ако бг вносителите внесат само скопения модел и похабят такава обещаваща машина.

Ок, последен опит - най-евтината конфигурация G751JT (2599лв.) е обявена на сайта ви с 7200об/мин диск. Можете ли да потвърдите, че това не грешка и диска наистина е 7200об. , а не 5400об. ?

Виждам, че ASUS N751 се появи в магазина ви. Имате ли информация дали ще го има този модел с IPS матрица ?

Здравейте

За момента не очакваме друга разновидност на N751. Конкретния модел, който е наличен в магазина ни използва B173HW02 V1 матрица.

Поздрави

Богдан

Здравейте отново. Виждам, че се е появил нов модел N751 -> ASUS N751JX-T4027D. Може ли да проверите какъв е вида на матрицата, защото не съм убеден, че е IPS. И след като го купя да не се наложи да го връщам, ако не е.

Здравейте

За съжаление матрицата е отново същата (B173HW02 V1). Съобщил съм на колегите да коригират описанието.

Поздрави

Богдан

Може ли да проверите дали този модел ASUS G771JW-T7028D е с IPS матрица, както пише в сайта ?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0