Sign in to follow this  
Followers 0
Guest MeloDeath

Избор на гейм.Лаптоп до 2300лв.

7 posts in this topic

Здравейте!

Настолната машина здаде багажа и реших, че е време да я "пенсионирам" и да освободя "малко" място, като я заменя с лаптоп.

Тавана на бюджета ми е 2300лв. и се колебая между Аsus g750jm, Asus g550jk и Lenovo Y50. Лаптопа ще се ползва основно за филми, фотошоп и тежки игри като Метро.

Asus g750jm покрива изискванията ми като добро охлаждане, добър екран(над 90% sRGB), мощна видео карта, здрава сглобка и лесен досъп до компоненти, но мобилността му е под въпрос с тези 5кг.(нали за това ще взимам лаптоп, за да е мобилен).

G550jk пък е мобилен и лек, за сметка на батко му, добър екран и охлаждане, но видеото идва "малко" по-слабичко(gtx 850m e с DDR3 памет и е с 35-40% по-ниско производителна от gtx 860m).

Lenovo Y50 също е лек, стилен, с мощната видео карта gtx 860m и щеше да е идеален избор, ако не беше лошия екран и не дотам доброто охлаждане за тънко шаси с толкова мощен хардуер.

Ясно ми е, че трябва да направя компромис или с 5-те кг. на g750, или с по-слабото видео на g550, или да преглътна лошия екран и охлаждане на Y50? Дайте съвет(алтернатива, ако има), че не мога да реша, а съм без машина.

Поздрави и Благодаря!

1.Мисля,че DDR3 картите малко или много вече остаряват. Щом ще го използваш за игри и програми вземи си GDDR5.
2.Проблемът с охлаждането - една охлаждаща подложка ще помогне, все си мисля.
3.Килограмите, +- 2кг мисля, че няма да те повалят.

Извод: Щом G750 те радва на визия и параметри, и само двата кг. в повече не ти харесват - вземи него.
Дано съм помогнал!

Здравейте

Най-добре изчакайте появата на ASUS ROG G551 и ROG GX500. Би трябвало до 2 месеца да се появят и двата модела на нашия пазар.

Поздрави

Богдан

Виждам, че G551 e с IPS матрица, което е супер ! Дали очаквате скоро G771 с IPS ?

Здравейте!

След още месец четене по сайтове и размисъл, везните наклониха към G750, но все още не съм взел окончателно решение.

Новото попълнение G551jm. е добра алтернатива на хартия, но как ще се справи охлаждането му на практика(1 fan) е под въпрос. Надявам се екипа на Laptop.bg да му направят стрес-тестове и ревю, за да видим как ще се представи под натоварване.

Благодаря ви, за мненията и предложенията!

Поздрави!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0