Sign in to follow this  
Followers 0
gotin28

въпрос за температури на mcp на асус k61ic

5 posts in this topic

здравеите колеги.нормално ли е да държи температура от 70-75 градуса.това е при продължителна работа. радиатора от процесора минава от горе и се охлажда един вид през него

Как е охлаждането - чистено ли е скоро? Термопастата и дъвката (ако има такава), сменяни ли са? При какво натоварване ги държи тия градуси - в смисъл с пуснат Explorer или някакви тежки програми? С какъв процесор и чипсет е?

охлаждането е почистено и е сложена нова термопаста от бялата българската.тази температура е без пуснати програми но продължителна работа.пускам го сутринта и я мера примерно след обед без да съм пуснал програми.нямам антивирусна да товари.процесора е интел т6600 2,200 ггхц 2 мб кеш.чипсета е nvidia nforce 730i.сега докато пиша температурата е 61 градуса и съм го пуснал преди 10 мин

Хубаво е да се сложи качествена паста. Българската понякога има много малки гранули или е по-рядка. Аз лично не я ползвам никога. Виж, за транзистори може и да става, но..

На чипа, който се покрива от охлаждането, термолепенка ли имаше или паста?

имаше паста.прави ми впечатление че слоя е доста дебел.има разтояние около 1 мм.сега сложих силвър ама е пак българска маи.температурите спаднаха до 65 градуса при нормална работа и сърфиране в нета.когато пусна far cry стига до 70 и повече не вдига.процесора стига до 67 а видеото до 65.мисля че сега е по добре

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0