Sign in to follow this  
Followers 0
valdesbg

Горещ Х�Д�Д� с перфектен статус

6 posts in this topic

Здравейте , комай имам нужник от повечко глави :)

Стар НР павилион с ХДД тестван с Тун и Сентинел , отличен смарт , перфектен статус .

В момента е извън лаптопа и е 48 градуса , вътре като го натоваря стигна 60 ....

Мислех си за вирус , ама формат и пак - 48 навън ...

Ще му се май да му дух..м , ма нема а стане , по-скоро ще го пенсионирам .

Някой нещо ако се сеща - да свирка .

Благодарско

п.с. Всичко останало е в норма

п.п.с. След 15мин. айдъл - 45

Edited by valdesbg

Имам няколко такива диска. Тошиби, Хитачита и един Самсунг. Правило ми е впечатление, че повечето такива дискове са японско производство. Много съм мислил каква може да е причината да загряват толкова и единственият логичен сценарий е - при четенето на сектори често да се налага да сработва ECC (Еrror Correcting Code) и това загрява електрониката допълнително. Не е от тока на шпинделовия двигател, категорично. Външно дискът няма проблем - чете и пише нормално, но консумира повече ток и съответно загрява. Загряването се увеличава по време на интензивно използване.

Редакция: Може да има и Сигейтове такива и дискове от други марки и просто да не ми е попадал такъв.

Edited by gguest

E тоя е Сигейт .

Ще взема да го "бодна" в друга машина да видим какво ще се получи .

10Х gguest :thumbsup:

Според мен няма да има разлика, поне аз досега не съм открил при такава проба.

Където и да го сложиш, ще си е печка пак. Наистина има такива дискове, които си "пекат". Но от друга страна си работят дълго и напълно нормално.

Където и да го сложиш, ще си е печка пак. Наистина има такива дискове, които си "пекат". Но от друга страна си работят дълго и напълно нормално.

Знаеш че го бях забравил .... Лаптопа събра два пръста прах , трябва да го разпарчетосам и ще видя как ще се държи .

Благодарение на Богдан , бившия собственик - (една малка принцеса) , сега се радва на нова машинка :)

Edited by valdesbg

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0