Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
Guest T0C

Adata SX300 високи температури?

9 мнения в тази тема

Здравейте!

Преди около седмица си взех едно mSata SSD за лаптопа (Lenovo Y500) и съм много доволен от него, но вчера забелязах един доста голям проблем (или поне е голям според мен). SSD-то загрява МНОГО когато се използва.

Обикновено държи температура около 43-50 градуса когато използвам лаптопа, но ако започна да пиша или да правя нещо друго по SSD-то за по-дълго от ~1мин, температа скача до 75 градуса!! (само 1 път е скачало толкова, обикновено дига най-много 67-70, пак МНОГО високо за SSD)

Първо си помислих че програмите ми дават грешни температури (случвало ми се е със стар хадр) и реших да отворя лаптопа, да видя дали наистина са такива температурите.

Пуснах да се копира един файл и си доближих ръката до SSD-то и то си грееше много, по-скоро контролера пареше докато паметта беше само топла.

Силно ме съмнява да е така но, това нормално ли е за подобно SSD?

По други форуми съм виждал хора с подобен проблем но, темите им винаги свършват със смяна на SSD-то и без информация за температури на новото.

Какво бихте препоръчали да направя в случая (ако има какво)?

Тази висока температура може да означава само едно: пробив в контролера LSI SandForce SF-2281. Няма друг начин, освен смяна.

Така си и помислих.

Понеже това ми е първа поръчка и първи дефект, как се връща за смяна? Предполагам, че трябва да се свържа с тях по някакъв начин, ще пробвам с e-mailа даден на сайта ([email protected]).

Много глупаво се получи, че чак сега забелязах дефекта... Самото SSD си работи перфектно, грам забележки нямам към скоростта или каквото и да е друго, но тази температура трябваше да я проверя преди да ми е изтекъл 1 седмичния срок за връщане. Дано гаранцията да покрива такива дефекти. Още по досадно се получава, че това ми е системния драйв :D и харда вече съм го оразмерил да е само 1 дял.

Сега излезе и друг проблем. Реших тествам последен път дали SSDто грее толкова и дочух странни шумове от него когато пише/чете... Чуваше се нещо подобно на модем от 90-та :D. Явно наистина има нещо нередно със SSDто, надявам се гаранцията да го покрива.

Е, чип не може да шуми, заблудил си се. Но ако все пак е вярно, бързай да го патентоваш - това ще е първият чип- високоговорител в света :D

1 person likes this

Да, чип няма как да шуми ама има и някое друго феритче на платката което може да издаде шум.

Както и да е, патента за SSSD (Solid State Speaker Drive) вече е пуснат :D.

Пхахаха, искрено ме разсмя, благодаря ти :)

Ами ясна е работата. Явно феритите са разлепени, стабилизаторите не работят и напреженията на чиповете са различни от номиналните. Съответно и токовете са различни от номиналните и фурната е пусната. Добре, че контролерът не е изгорял и всъщност не е имало електрически пробив (това се потвърждава и от факта, че работи), но пак без смяна няма да се размине.

Е, чип не може да шуми, заблудил си се. Но ако все пак е вярно, бързай да го патентоваш - това ще е първият чип- високоговорител в света :D

Случвало ми се е и то неведнъж да чувам шум от WI FI карти i SSD-та , но си прав..... шумят захранванията.

Свързах се с човек от Laptop.bg и ми каза, че такива температури били нормални за mSata SSD-та.. Даже и 80 градуса можело да стига... Малко странно ми звучи SSD да развива такива температури, но щом от сервиза им така казват и по други форуми гледам подобно не би трябвало да имам проблеми (или поне така се надявам).

Иначе температурата започна малко да се "стабилизира", вчера доста съм си играл с архивиране, копиране и какви ли не други неща по SSD-то и през цялото време беше под 70 градуса. Звуци не съм чувал скоро (явно патента ще пропадне :( ).

Общо взето диска си работи идеално. Сега остава и видеокартата като поръчам да държи подобни градуси и всичко ще е перфектно.

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0