daka_az@abv.bg

Въпрос относно IPS екрани.

5 posts in this topic

Здравейте. Интересувам се, относно разликите между тези два лаптопа.
Toshiba Satellite L50-B и Acer Aspire V5-573G.
Кой има по-ярък екран?
Кой е с по-добри цветове?
Кой натоварва по-малко очите(Широчинно-импулсна модулация)?
Ще го гледам доста дълго време, а няма ревю на тошибата и не мога да преценя сам.
Благодаря за отделеното време.

Ейсъра е с екран, покриващ 90% от sRGB, което е много добър резултат. Екранът е със светодиодна подсветка контраст 1:360 и черен цвят 0,22 cd/m2. За тошибата и аз засега нямам данни, обаче.

1 person likes this

Доколкото съм запознат асус правят ипс дисплей от предй ейсър, така че трябва да вземеш под внимание параметрите на асуса внимателно преди да решиш

Взел съм под внимание главно цената им. Ейсъра, като по-слаб модел с i3-4010U, мога да го взема за 1200 лева. А тошибата, само за 200 лева отгоре има много по добри изчислителни възможности. Но водещи фактори са цената и екрана, тъй като ще се ползва за учене и гледане на филми.
От скайпа на laptopbg ми споделиха, че се било подготвяло ревю до края на миналия месец, но такова все още няма, няма и в интернет. Явно е доста нов модел.

Здравейте

Аз трябва да пусна въпросното ревю, но за съжаление изоставам с графика. От данните които имам, Acer-a е с по-добра матрица, той има 6% по-добро покритие на sRGB и 2% по-добро на Adobe RGB. Също така равномерността на цветната температура е много по-добра. Иначе и при двата дисплея липсва наличие на ШИМ.

Поздрави

Богдан

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...