Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Konstantin

Проблем със зареждане на Acer Aspire 5755g

2 posts in this topic

Здравейте.

От няколко седмици имам следния проблем. Лаптопът ми седи с включено зарядно (но батерията не е махната). Във някакъв рандом момент спира да се зарежда. Понякога започва да се зарежда сам след няколко секунди, други пъти трябва да изкарам кабела, и да го вкарам отново.

В началото правеше този номер само когато играех игри или правех нещо много натоварващо. Пробвах да изкарам батерията и да бъда само на кабел, но проблема продължаваше, и след като нямаше енергия от самата батерия, лаптопа просто се изключваше.

От скоро това се случва независимо дали правя нещо тежко, или не правя нищо.

Преинсталирах Windows-а, за да видя да не би проблема да е в него, но проблема продължава да съществува. Стигнах до извода, че не би трябвало проблема да е в самото зарядно, защото през повечето време (освен когато не настъпи този проблем) си зарежда нормално. Не би трябвало да е и от батерията.

Въпросът ми е случвало ли ви се е подобно нещо, и какъв съвет бихте ми дали?

Благодаря ви!

Вероятно - проблемна батерия. Вътре има контролер, който следи елементите - ток на заряд и разряд, напрежение, температура. Ако някой от елементите е проблемен, може да обърка работата на контролера. Ако може, пробвай с друга батерия.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0