Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
inkasa

Загряваща видео карта DELL Inspiron 1564

5 мнения в тази тема

Здравейте,

Имам проблем с лаптоп DELL Inspiron 1564. Онзи ден започна да се изключва от самосебе си от време на време, отворих го, смених му термопастата и на процесора, и на видеото и на един от мостовете, през който минава. Обаче това не реши проблема. Инсталирах GPU-Z и пуснах да прави лог всяка секунда. Като пусна някой филм, до 2тората минута вече е забил. Появяват се някакви точки на екрана, замръзва и изгасва екрана. При бърз старт, още при зареждане на биоса се появяват тези петна, докато не изстине. При 68 градуса забива. Модела на видео картата е ATI Mobility Radeon HD 5450. Най-често това се дължи на цъфнали кондензатори, сменял съм такива на настолни компютри, обаче при лаптопа не виждам такива. Къде да гледам по-точно? Визуално нищо не се вижда. Прикрепям лог. Последния запис най-доло е този, при който системата забива.

Благодаря предварително.

GPU-Z Sensor Log.txt

Кондензаторите тук са монолитни, те са SMD и не "цъфтят". Не е кондензатор в случая причината, вероятно има микропукнатина в спойка или писта. Точките са от неправилно четене на видеопаметта, такава повреда вече е сравнително масова и не се оправя сама - трябва ремонт.

Защо ли имам дежавю от тази тема.Пак точно същия пост беше написал.И май ти бяха отговор че прегрява....Но може и да не си бил ти извинявам се ако греша....Но в друг форум.

Edited by Siteman

Ремонта презапояване на видеото ли представлява?

В почти всички случаи - да.

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0