Sign in to follow this  
Followers 0
Petio921

Toshiba Satellite L300 - 2CE не се включва.

16 posts in this topic

Попадна ми лаптоп Toshiba Satellite L300-2CE, който е изгаснал внезапно и впоследствие не иска да се включи. Не е прегряван, батерията е отлична, захранващия адаптер също работи. При включване на зарядното не дава индикация, че зарежда, при натискане на бутона за включване не реагира изобщо. Идва ми идея за захранващия блок на дъното. Някакви предложения за тестове, или най-удачния вариант е да се търси ново?

Благодаря!

Edited by Petio921

тест при напълно изключено състяние е невъзможен, трябва да се отвори и да се прегледа захранването. Батерията зарежда ли се? Имам предвид-- има ли разлика в напрежението?

Edited by gguest

За мен дънната платка е изгоряла или просто нещо прави дефекти....много тошиби го правят....просто като са нови работят и изведнъж става точно така никакъв сигнал за живот освен светодити отдолу за батерията,твърдия диск и безжичната връзка....опитай да го пуснеш без батерия....и виж първия светодит за батерията ако лаптопа е включен в захранване но батерията е отстранена дали свети.Ако свети синьо че батерията уж е пълна значи си дъннаа платка е наред изчакай малко и може да се оправи сам...при мен така се оправя....ако лаптопа е включен в тока няма батерия и първия светодит не свети изобщо значи нещо с дънната платка не е в ред...ако свети червено също...

Ей,човеко,страшна диагностика! :) Да не си завършил училището на Хари Потър?

Не е добра практика заради един повреден транзистор или чип да се сменя дъно. Занеси машината в сервиз и там нека прегледат контура на захранването.

Благодаря Ви за мненията.

@Siteman - пробвах, това което ми каза - никаква реакция от машината.

@gguest - батерията не се зарежда.

Разглобих лаптопа днес. Ходил е на "майстор", който го е омазал - тази подробност ми беше спестена от хората, които ми го дадоха.

Има един чип близко до захранващата букса на дъното с 8 пина, които са ужасно запоени с мостчета помежду си. Явно е барано от калайджия ли, незнам.

Проблема е, че няма сериен номер на чипа, за да закупя същия или алтернативен.

Презапояването не ми е голям проблем, по-важното е дали ще е само това..

Ако опре за търсене на ново дъно евентуално всички ли дъна от L300 със същите параметри стават, незасимо от допълнителните символи в модела?

Edited by Petio921

Ако няма прекъснати писти, може и да е само това. Напиши "майстор" с кавички както му е реда.

Фактът обаче, че чипът си е заминал (ако е заминал той де, при такава майстория не е сигурно) означава, че е имало висока консумация на ток отнякъде и чипът не е издържал. Най- често причина е батерията, имай едно на ум.

Да, то вече незнам на кой да вярвам. Казаха ми едно, то се оказа друго.

А как мога да разбера какъв е и да рискувам?

Не успях да намеря номера на чипа, но има един вариант, който може да ти свърши работа.

Пиши на тези момчета:

http://www.tvs-spb.ru/index.php/component/content/article/2-uncategorised/43-professionalnyj-remont-noutbukov-toshiba

В Санкт Петербург са, поправяли са този модел с точно такъв проблем и ще ти изпратят точен отговор.

Ако машината не реагира на енергия с никаква светлина на първия светодит със сигурност и дънната ти платка е заминала...дори и чипа са си беше в ред пак щеше проблема да си го има иначе няма лошо да се консултираш с хората които guest ти даде.

Да, заминала е. Благодаря на gguest за координатите.

Замислям се направо дали да не си намеря втора ръка работещо дъно, това не си заслужава ядовете.

Големи сте разбирачи чипа с 8 пина е транзистор и от едната страна 3 те пина са накъсо а от другата 4-те са накъсо и ако захранването ходи в него е п-канален транзистор вързани са 2 последователно найстина е забавно да се четат постове тука как смятате да оправите дъно като не знаете дори за какво става въпрос.Иначе този лаптоп е доволно стар и схемите за него са безплатни.Занеси го в някой сервиз да го оправят но все пак гледай да знаят за какво става въпрос може и с друго дъно но къде ти е гаранцията че ще работи тези тошиби са калпави по принцип и след 3-4 години работа имат гадното свойство да спират дефекта е лесен за отстраняване но не е за всеки.Много ме забавляват хората дето си купуват дъна от Китай за по 200 лв но не биха дали 100 лв за ремонт в България и после като им спре китайското дъно страдат.

Ок, дори и да е реализиран с транзистори, би ли обяснил принципа му на работа, начина на свързване и какво протича в него при подаване на напрежение?

Благодаря!

Намери схемата в нета и погледни за какво става въпрос как очакваш да стане нещо когато не си премерил къде какво напрежение има по принцип има така наречената дежурка тоест постоянно напрежение от 3.3 и 5 волта което го има дори и при исключен лаптоп имаш ли го?Това е насоката от която трябва да запо4неш но за без пари толкова.Чете се в notebook1.ru там има къде какво трябва да се премери на всички като мен им е отнело доста време да се научат на това така че засега толкова.

Изпадна ми дъно втора ръка от един приятел, оказа се, че е приложимо в доста модели на Toshiba. Проблема е решен. :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0