Sign in to follow this  
Followers 0
enes_rs

парола в биоса Asus x58l

13 posts in this topic

Здравейте! имали начин да се премахне паролата в биоса на асус x58l? Имам почти същия модел неработещ x58c и ако сменя този чип eeproma да ли няма да стане? Не погледнах когато купувам и сега немога да инстална ОС

Не е EEPROM, а е FLASH. Може и да стане, но никой не може да ти каже със сигурност резултата.

flash тоест флашване биоса (което мисля че няма да работи) или самия чип се нарича така, проблема е че някой хора слагат парола без да им кажат на собственика и след това да идат само при този.. и другото е против кражба и т.н. лаптопа е от Белгия и няма как да намеря кой е сложил паролата,а собственика не знае за какво става дума :)

Edited by enes_rs

FLASH е типът на паметта.

ок разбрах а как мога да инстална ОС освен ако сложа харда на друг лаптоп друг начин има ли ?

Махнах батерията изчаках около час, но няма ефект.А успях да инсталирам win.Понеже след махането на батерията се нулираха настройките за часовник дата и след всяко влизане ми иска сертификат.Защо не се запеметява часовника като задам при влизането на windows?

Значи след три пъти рестарт лаптопа буутва от диск или юесби , та има ли начин с hiren 15.2 да се премахне паролата от биоса.Из нета има няколко клипчета където показва как се прави, но преди да направя тези опити, питам има ли хора с опит в тази област?

ето и линк към това което исках да кажа

Инструмента,който си посочил в Хирен,е за премахване или променяне на парола на Уиндоус,няма нищо общо с биос!Ти пак си ги прави опити,така се учи човек,но като се поразровиш в менюто,ще видиш как те води в самата операционна система,към модула,съхраняващ паролите на акаунтите на юзърите.Съответно,ако пътя не е точен/инсталирано ядрото на системата на друг диск,а не на C:/започваш да го водиш ръчно!

Опитай да флашнеш биоса.На официалния сайт на производителя има биос ъпдейт.

Да и това е също друг метод, но само един път съм флашнал биос и то делл след като смъкнеш файла пускаш и си готов.При този Асус Биоса е ами 201 ,от официалния сайт има вече 203 но файла незнам как да го стартирам? С флопи или юсб или има начин пак с хирен

след флаш на биос с ами203 паролата не се премахна

Смени чипа с биоса.Ако намериш същия естествено..Така няма как да не се изтрие въпросната парола освен ако и а новия чип не е съхранен биос с парола.До колкото разбрах от теб заводски лаптопа е вървял с парола?Което не говори нищо добро за марката.

Това е последния вариант имам почти същия модел x58c на външен вид изглежда същия, потърсих из нета, видях че и дъната са едни и същи разликата е че на x58c процесора е запоено на дъното.Също така незнам кой от чеповете около батерията трябва да заменя?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0