Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Game13

черен екран при включване на лаптопа! Помощ!

12 posts in this topic

Здравейте, проблема ми е следния. Когато натисна бутона за включване на лаптопа вентилатора се Чува че работи лампичките от пред сватват но екрана стои черен. Пробвах много варианти вадих му батерията пробвах без батерия само с зарядно и т.н после се отказах. След няколко дена пак пробвах и екрана работеше по играх си и го исключих. Вечерта пак стана същото екрана пак стои черно вентилатора работи лампичките светят но екрана го няма никакъв. На другия ден пак пробва екрана пак работеше после го исключих и пак същата работа екрана е черен. И така се повтаря понякога екрана работи но при повечето опити за включване на лаптопа стои черен. Ако някой знае от какво може да е или предполага какъв е проблема моля да ми помогне ще съм му благодарен!

Ами ти вече със сигурност си наясно, че нещата вървят на зле. Ако имаш някаква ценна информация (снимки, документи, ...) извади я на външен носител (DVD, USB "флашка", външен "твърд" диск) и го носи в сервиз. Лаптопът ти има проблем с видеосистемата, а тя никога не се оправя сама. Или презапояване, или смяна на цялата дънна платка - това са двете възможности.

Да много е интересно това с презапояването, забрави да споделиш че после лаптопа работи известно време и пак става така.Ако не ти сменят видео чипа няма смисъл след известно време пак ще стане така.

Да много е интересно това с презапояването, забрави да споделиш че после лаптопа работи известно време и пак става така.Ако не ти сменят видео чипа няма смисъл след известно време пак ще стане така.

това не е правило. Зависи дали видеоконтролера е успял да се повреди или - не. Разбира се, смяната му е застраховка за повреждането му и е препоръчителна.

Благодаря, за отговорите. Дали случайно знаете колко ще ми струва ремонта. Питам защото лаптопа стар и ако ремонта е скъп и със риск да стане пак същото може би ще е по - добре да си потърся нов лаптоп. Благодаря отново!

Ами напиши поне каква марка и модел е лаптопа де... :) от 50 до 150-180 лева, по принцип. Пазар - има различни предложения.

Пазар - има различни предложения.

И различно качество на услугата! :D

Лаптопа ми е “IBM ThinkPad“ Type:2668. Преди няколко години го взех на втора ръка до момента не е правил никакви проблеми. Но сега както обясних при включване екрана му стои черен не показва абсулютно нищо. Както казах пък понякога работи. Аз лично не мога да разбера нищо от това. Когато екрана бачка го пробвах без да го исключвам му затворих капака леко го поразклатих зада видя да ли е технически проблем но си работеше. Ама веднаж исключа ли го неще и неще екрана стои черен. Някаде в интернет прочетох че това може да се дължи на грешка в bios-a.

Грешките в BIOS водят до невъзможност изобщо да "тръгне" лаптопа, твоят проблем е друг. Но като знам, че Lenovo освен запояването, лепят чиповете с компаунд, май е по- добре да го смениш, а не да го ремонтираш. Лично мнение.

А през тия няколко години бил ли е почистван? T43 принципно не е лош модел, но е бая стар и не знам дали си заслужава ремонта.

Тези т43 доста често страдат от разлепен юг тук найстина ребол помага това е един от малкото все още оловни компютри.

1 person likes this

Благодаря, на всички за отговорите. Честно казано сега съм много раздвоен да ли да го дам на ремонт или да си взема друг. Но мисля да го дам на ремонт Вече съм свикнал с него ако ремонта не е доста скъп ще е най - добре да го дам на ремон.
Отново благодаря на всички за отговорите.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0