Sign in to follow this  
Followers 0
windv

V5-573G msata ssd не се показва в биос

8 posts in this topic

здравейте,

имам въпросния модел, на който купих мсата ссд 250гб , но в биос не изкача, а в disk manager в windows 8.1, както и в dev.manager се появява,но не мога да го форматирам по никакъв начин. Пише го като Disk 1(а disk 0 си е основния 1000гб)basic, online. Натискайки с десен бутон в/у него имам опциите convert to dynamic disk или GTP Disk( незнам каква е разликата) но ив двата случая ми излиза съобщение "there is not enough space on disk to coplete the operation" Изкарва че има 32кб...

някакви идеи?

Благодаря предварително.

Здравей

Какъв е моделът на mSATA-та?

:ph34r: м,да. бях забравил и трябваше да отворя капака ,за да видя. adata msata ssd sx300 256gb, asx300s3-256gm-c

пп

Ако махна хард диска и оставя само мсата-та, и тогава опитам да инсталирам уин7(този път със сигурност няма да си правя експерименти с 8.1, щото нещо не можах да подкарам и тъч пад-а така), дали ще потръгнат по-добре нещата. Бих го пробвал веднага, но нямам флаш памет под ръка за бутване, затова се информирам така във форума.

Благодаря.

Edited by windv

Ако в BIOS не изписва устройството като ADATA SX300, то най-вероятно SSD-то е предало Богу дух. Този модел дефектираше много при нас. Искай замяна с Intel 520/525/530 или Samsung 840 Evo.

уф, само това не съм очаквал, а нямам гаранция.

а има ли някаква програма за диагностика на мсата ссд-то или на самия слот на дъното?

Edited by windv

също можете ли да споделите, дали моделите на този лаптоп, които по принцип идват с 256гб ссд, също ли са с адата от този модел?

благодаря.

объркал си темата, иначе моя последен въпрос все още седи.

Заводски тези лаптопи с адата ли диват, или има слагат други мсата ссд/?

Здравей

Заводски идват без нищо. Ние им слагаме такова. В момента използваме за целта Samsung 840 Evo.

От къде е взет лаптопа и съответно SSD-то?

Пзодрави

Богдан

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0