Sign in to follow this  
Followers 0
enes_rs

Втори дисплей samsung n145

15 posts in this topic

Имам samsung n145 със счупена матрица,но не можах да подкарам и външен монитор ? Имали възможност да се използва така, понеже е без хард и няма ОС влизам в биос със счупената матрица но на другия дисплей не показва нищо. Или с този порт ще работи само след инсталация на ОС и с скомбинация на бутони fn+ F6 примерно?

Операционната система посредством драйвера на видеосистемата управлява изходите, инсталирай ОС.

ок няма да стане без ОС

Ако всичко е наред с машината,ще ти прехвърли образа и без OS.Който не вярва,да си включи външен монитор към VGA-старт-F2/или каквото е/ и биоса си изгрява на външния екран.Имам в момента 2 машини,Фуджицу и HP,и двете реагират по този начин.

Това не е прехвърляне, а тест на видеоизхода. Веднага след започване на зареждането на ОС, външният образ сам изчезва.

Съгласен съм с това,но на него не му изгрява изобщо с външен екран,на счупената матрица вижда образа,на екрана-не.Имам предвид,че машината може да има проблем,освен счупената матрица.

Съгласен съм с това,но на него не му изгрява изобщо с външен екран,на счупената матрица вижда образа,на екрана-не.Имам предвид,че машината може да има проблем,освен счупената матрица.

Абсолютно си прав.Това едвали е съвпадение точно когато има проблеми с матрицата.А иначе за спора дали трябва ос...да трябва..

Ако всичко е наред с машината,ще ти прехвърли образа и без OS.Който не вярва,да си включи външен монитор към VGA-старт-F2/или каквото е/ и биоса си изгрява на външния екран.Имам в момента 2 машини,Фуджицу и HP,и двете реагират по този начин.

Изтрии си оста и виж дали ще стане ако толкова настояваш.

Не само ще "изтрия" O.S.,но ще махна направо целия хард!Видеото направо си прехвърля сигнала на външния монитор и можеш да си ровиш в биоса ако щеш цял ден,на външния екран!Или не си прочел постовете до тук,или не си ги разбрал май :)

Прочетох много ясно каквото е писано но това "трябва да тръгне и без ОС" ме съмнява вече защото пробвах,без матрица със матрца,без и със хард но на 2рия монитор нищо.. влиза в биос вижда се на спукана матрица но до там..пробвах с комбинация на клавиатурата но то това работи при инсталирана ОС.. може и да са прави колегите които казаха без вин няма да стане..

За да пробваш с комбинация от клавиатура за прехвърляне на образа ,ТРЯБВА да имаш инсталиран уин+специални драйвери за Fn бутоните.Но за да ти прехвърли автоматично при старт образа от биос на външен монитор,НЕ Е необходима O.S.,дори не ти е необходим хар-диск!При закачен външен монитор,видеото автоматично хвърля образа на закачения външен екран!При теб не става,защото машината ти има проблем!Дай ми мейл,ще се опитам да направя кратко филмче на Асер със продупчена матрица,който БЕЗ ХАРД,спокойно си хвърля образа на външен монитор и си ровиш в биос,ако искаш с дни!Модела на машината е Acer TravelMate 2420!

Да приключим накрая темата.Един не разбрал,друг чул и т.н.С клипче стана малко сложно и големичко,затова прилагам снимка,на която въпросната машина,както се вижда от биоса,НЯМА ХАРД ДИСК ИЗОБЩО и има закачен външен монитор!Ако машината ти е в ред,при закачен ВЪНШЕН монитор,си прехвърля образа на него и можеш да си ровиш,настройваш и каквото ти е кеф,ако искаш и 5 дена!Не са необходими клавишни комбинации,те работят под O.S.и със задължително сложени драйвери на Fn клавиши!Съответно можеш и да си инсталираш каквото желаеш,както направих аз с Асера,за да разбера да му търся ли матрица!

post-10030-0-28944300-1404678816_thumb.j

Edited by vertexe

vertexe благодаря за труда че си снимал , но имам asus x58l,dell d620,lenovo g580,hp 550,acer extensa 3000 и още няколко лаптопа и всички работят на външен монитор освен самсунга..ако има потребител със същия модел и ако каже че работи на външен монитор без ос тогава ще стане ясно че машината не е в изправност за което за съмнявам :) както и да е ще търся дисплей за да си го ползвам като хората

vertexe благодаря за труда че си снимал , но имам asus x58l,dell d620,lenovo g580,hp 550,acer extensa 3000 и още няколко лаптопа и всички работят на външен монитор освен самсунга..ако има потребител със същия модел и ако каже че работи на външен монитор без ос тогава ще стане ясно че машината не е в изправност за което за съмнявам :) както и да е ще търся дисплей за да си го ползвам като хората

Точно при Самсунг-а се появява този ефект ! Ако имаш опция в bios за настройки на дисплея,примерно both,auto ... и можеш да променяш(да не забравяме,че гледаме на счупен дисплей) ще го превключиш на външен монитор,ако не,само с ОС .

90 % от лаптопите на самсунг не вадят картина на външен монитор ако няма инсталирана операционна система така е и със Сони

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0