Sign in to follow this  
Followers 0
GeorgiDimov

Безжичния ми интернет сам спира

12 posts in this topic

Здравейте колеги, проблема е следния - от няколко месеца wi-fi само спира и нямам интернет, иначе лампичката свети, че е включен, спирам го от комбинацията с Fn+F12 и го включвам пак и тръгва(но не трябва да е така). Преинсталирах win7 и сложих нов, но пак е така. Нямам вируси.

П.С. Докато писах това съобщени ми го направи 2-ти :help::scare: .

Десен бутон на картата,свойства,и забрани на Win да спира картата,когато не отчита активност/или отчита ниска такава/ с цел пестене на енергия,би трябвало да изглежда нещо подобно

" Allow the computer to turn off this device to save power" -махаш чека.

Пак го прави, да не е някой вирус. С на Microsoft антивирусната съм по принцип и нищо не открива.

С "Huawei" на мтел, иначе по-малко го прави от както "vertexe" ми написа за опциите на картата.

Мисля,че на новите устройства на м-тел,клиентът не може да администрира сам настройките на рутера,както е на Виваком,дистанционно ги настройват.Обади им се и ги помоли да намалят на минимум криптирането на данните/примерно да го сложат на TKIP,в краен случай на AES/.Напоследък слагат шантави комбо-протоколи на криптиране и доста машини правят периодични крашове на връзката.Причината не е вирус,или некоректен драйвер или рутера се дъни.Най-лесно ще разбереш,ако имаш приятел с рутер на друг оператор или пробвай на някоя свободна мрежа

Edited by vertexe
1 person likes this

може и проблема ти да е във wi-fi картата в пакета с рутера трябва да имаш един бял lan кабел единия където се включва в рутера и другата страна към компютъра...направи този опит и ползвай интернета и виж дали ще спре ако да значи проблема е в рутера свържи се с мтел...ако не спре свържи се с гаранционния сервиз на лаптопа ако има такъв....или със някакъв сервиз ,за да ти сменят Wi-fi картата или може просто та не е хубаво свързана и пинчетата да се разместват и за това тя да спира...

Здравейте, малко е стара темата ми, но открих проблема!

Преди 2 мес. ми изтечи гаранцията и го отворих да го почистя и махнах wi-fi картата, под нея имаше хартийка на 3 ката сгъната и беше малко кафява от нагряване. От 1 мес. нямам проблеми вече.

Стига бе!!Ама че странно...това при нова машина ли?Сигурен ли си, че е било хартия,да не е някоя изолираща лента,някои са с жълт или кафеникав цвят?

Извинявай не го написах правилни, на тази "хартийка" пишеше модела, марката и всякакви други работи за картата.

Всяка произведена карта има тази информация на нея,за да търсиш същият индекс на хардуер,версия,ревизия и т.н.ако тази изпуши.Бъди сигурен,че причината не е била в производствения стикер на модула.А е пожълтял,защото малко или много се нагрява при интензивна работа.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0