Sign in to follow this  
Followers 0
Stoycho

черен екран на Acer Aspire V5-573G

9 posts in this topic

Здравейте!

За мое огромно съжаление, отново имам проблем. :( Всичко си вървеше като повода в последния месец даже направих и ревю на въпросният лаптоп и бях много доволен. Днес обаче, когато го включих, както обикновено се показа логото на Acer и след това Windows 8 започна да се зарежда. След това остана тъмен екран и дотам. От сутринта му се мая и се чудя какво му е. Като натисна power бутона не се изключва, а заспива. След това е отново същия процес се повтори 5-6 пъти, но осъзнах, че няма оправия и реших да пиша тук. Може ли да ми кажете от какво е породен проблема и как да го оправя ? :(

Ето и видео (извинявайте за качеството, но нямах друга възможност)

http://vbox7.com/play:9ade313af0

Вероятния брой проблеми е огромен на първо четене!Проблемна OS/скъсан уин/,хард с лош/и сектор/и,рам памет с неадресирани модули/повредена/,дефектно видео,лошо захранване.Сваляш едно ISO на Хиренс,изпичаш го на диск,даваш от Биос да бутне от оптиката,слагаш диска и старт.Зареди първо "Мини XP"/или Линукс,ако предпочиташ.Ако нямаш опит с някое дистро,препоръчвам ХP/за да видиш машината дали ще влезе в графичен режим,после пусни тестовете на рамта и харда,накрая на видеото и дъното.Лично аз мисля,че имаш повреден сектор,или повреден уин.

1 person likes this

Здравей vertexe

Както ми каза, изпекох на диск hirens и заредих Mini Xp. Ето снимка. Не е повреден екрана, доколкото разбирам? Ще можеш ли да ме упътиш как се правят тестовете, защото и идея си нямам как се става ? :)

Здрасти.При първоначалния буут-менаджер на хирена,избираш"дос програми",излизат няколко основни раздела от менюто-хард диск инструменти,мемори тестове,дялови инструменти и т.н.В зависимост от версията на нирена,която си избрал,има различни програми,компилирани вътре.Пример-влизаш в хард диск инструменти,от там търсиш Хард Диск Сентинел/лично мнение,най-малко ме е лъгал той :) /стартираш приложението и чакаш да свърши теста.Трябва да ти изкара в графичен вид 100% "health" на харда.Внимавай с програмите за тест на харда,някои не гарантират при теста запазване на данните,а някои направо искат форматиране,за по-коректно изпълнение на задачата! И всичко,разбира се, е на енглиш,дано се оправяш с него!За паметта-"Мем Test+" и т.н.Не мине ли някой от модулите теста с едно избрано от теб приложение,опитай с друго,ако и там се издъни,най-вероятно има проблем с него.

1 person likes this

И на 3-те теста които опитах да направя на хард диска ми изписва "Bad command or file name".

Кои са приложенията,които използваш?

Ами пробвах и със Сентинел и както казах в горния ми пост с още 2 други не помня точно имената.

Слагаш диска,бут от него,дос програми,хард-диск инструменти,Сентинел и ти излиза този надпис?Ако е това редът на изпълнение,който си направил,не мога да си представя как си успял да изкараш това съобщение!?При стартиране,Сентинела ти задава 1 въпрос с отговор ДА и НЕ/тази програма е с авторско право,искаш ли изпълнение/ и един въпрос за предпочитан език на изпълнение!При 3-то натискане на Enter,започва теста!!Друг вариант е да опиташ да влезеш в Safe-mod и да върнеш точка на въстановяване.

Машината се оправи самичка вчера. Не знам как стана тоя номер, но е факт. Просто я включих и дексктопа си зареди. С помощта на god15 се направи тест на харда и нямаше грешки. Благодаря ви искрено за отделеното време и внимание.

Edited by Stoycho

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0