Guest Пинко

Видеосигнал от лаптоп към ТV

3 posts in this topic

Имам лаптоп Viewsonic VNB100, който има само изход за монитор VGA 15 pin (женски), а телевизора ми е обикновен и има вход само SCART. След едноседмична ровене в нета и обиколка по магазините ме увериха, че такова чудо като преходник VGA към SCART нямало, защото сигналите са несъвместими и картината няма да се чете.

Оказа се обаче,че немската фирма Hama е направила и такова чудо открих и ми доставипа такъв преходник VGA 15 pin (женски) към SCART, за да свържа двете устройства ползвах допълнителен кабел с 2 VGA 15 pin (мъжки) установих, че еното отвътре е синяŠо, а другото черно и така бяха и женските и предположих, че така и трябва да се свържат. Зададох на лаптопа да се включи към втория монитор от Properties-Setings, но от телевизора ни вопъл ни стон. Няма нищо, въобще нереагира. Разбирам, че сигналите са несъвместими, но от прочетеното в нета установих, че трябва поне някаква картина да се появи дори и тя да е неразчитаща се. Помогнете ми...къде ли греша! Ето данните на лаптопа :

Viewsonic VNB100

Intel Atom N270 1.6 GHz

Дисплей: 10.2" Wide TFT Active Matrix LCD

Резолюция: 1024 х 600 пиксела

Памет: 1GB DDRII SDRAM 667Mhz

Твърд диск: 160GB (2.5", SATA)

Скорост на въртене: 5400 rpm

Видеокарта: Intel GSE945

Мрежови спецификации: 10/100 Ethernet controller

Wireless LAN Fast Ethernet 802.11 b/g

Предвидени интерфейси: 3 х USB 2.0 порта

1 х VGA порт

1 x RJ-45 (LAN) пор

1 х PCMCIA Express/34 слот

1 х вход за микрофон

1 х изход за слушалки

Устроиството за което знам което прави такава връзка е външно с собствено захранване и струва към ~150 лева,но може да погледнете това: http://myhometheater.homestead.com/vgacable.html би трябвало да помогне евентуално! Другото са настройки на картата intel GMA950 и телевизора,както и четене по други форуми...

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...