Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Vanis

Проблем с лаптоп Samsung NP-P500Y(Внезапно изкл.)

4 posts in this topic

Здравеите !
Преди година мой познат ми подари стария си лаптоп (горепосочения самсунг). Сложих му повечко рам и той запя. И така 7 месеца без никакъв проблем, преинсталация или каквото и да било. Изведнъж както работеше и почна да изгасва сам. Мислех, че е нужна преинсталация или рамта е заминала..Уви не помогна. Хард също мислех, че е, но резултата беше нулев. Слагах ХП, Виста, 7ца различни, но без ефект. Почистиха го, но пак нищо. Интересното е, че в Сейф мод не се изключва (или ако го прави е много много рядко). А нормално понякога не може дори да зареди и "добре дошли" при хп-то. Програмите, който слагам са : Драйвъри от официалния сайт AMD.com (ATI XPRESS X1250), браузър Опера и това е..Понякога 3 дена след преинсталация почват проблемите, но понякога както и днес 10 минути...Търся помощ от някой, който е имал сходен проблем.. Друго, което мога да кажа е, че последно време като наблюдавах на 7цата в "възстановяването" е, че имало някакъв критичен ъпдейт.
Ако имаше проблем в захранването щеше да го прави и по време на сейф мод..
Пускал съм му стрес тестове..Процесора ми "тротва" (не знам точно как се нарича или какво е"), но иначе не се изкл. Впрочем 1 път се изключи, но след това минах всички тестове и се държеше ок.
Носих го на сервиз. На момчетата обесних, че сутринта се е изключил 3 пъти. След 4 часа ми звъннаха и съобщиха, че 3 часа работи на тестове без да спре..Взех го и след 2 дена пак същото..При изгасването не се появява син екран.

Далеч съм от мисълта за разлепен видео чип smile.gif

Характеристки :
ProcessorIntel Core 2 Duo T5450 1,67 Ghz
RAM 4 GB DDR2 (2gb SAMSUNG / 2BG Hyrix)
Hard disk 120 GB WDC
Video ATI RADEON X1250 (256 MB Shared)

Благодаря за отделеното време и внимание.
Ако някой може да помогне ще съм му искрено благодарен!

Здравеите !

Преди година мой познат ми подари стария си лаптоп (горепосочения самсунг). Сложих му повечко рам и той запя. И така 7 месеца без никакъв проблем, преинсталация или каквото и да било. Изведнъж както работеше и почна да изгасва сам. Мислех, че е нужна преинсталация или рамта е заминала..Уви не помогна. Хард също мислех, че е, но резултата беше нулев. Слагах ХП, Виста, 7ца различни, но без ефект. Почистиха го, но пак нищо. Интересното е, че в Сейф мод не се изключва (или ако го прави е много много рядко). А нормално понякога не може дори да зареди и "добре дошли" при хп-то. Програмите, който слагам са : Драйвъри от официалния сайт AMD.com (ATI XPRESS X1250), браузър Опера и това е..Понякога 3 дена след преинсталация почват проблемите, но понякога както и днес 10 минути...Търся помощ от някой, който е имал сходен проблем.. Друго, което мога да кажа е, че последно време като наблюдавах на 7цата в "възстановяването" е, че имало някакъв критичен ъпдейт.

Ако имаше проблем в захранването щеше да го прави и по време на сейф мод..

Пускал съм му стрес тестове..Процесора ми "тротва" (не знам точно как се нарича или какво е"), но иначе не се изкл. Впрочем 1 път се изключи, но след това минах всички тестове и се държеше ок.

Носих го на сервиз. На момчетата обесних, че сутринта се е изключил 3 пъти. След 4 часа ми звъннаха и съобщиха, че 3 часа работи на тестове без да спре..Взех го и след 2 дена пак същото..При изгасването не се появява син екран.

Далеч съм от мисълта за разлепен видео чип smile.gif

Характеристки :

ProcessorIntel Core 2 Duo T5450 1,67 Ghz

RAM 4 GB DDR2 (2gb SAMSUNG / 2BG Hyrix)

Hard disk 120 GB WDC

Video ATI RADEON X1250 (256 MB Shared)

Благодаря за отделеното време и внимание.

Ако някой може да помогне ще съм му искрено благодарен!

Защо си далеч от мисълта за повреда във видеото? То във safe mode видеото почти не се натоварва така че мисля да се насочиш натам.

Ами колега като пусна стрес тест на видеото (GPU) не става нищо..едни си 70 градуса и това е..Процесорът и той така..натварен 71-73 ...Зад мен има Делл с 83 градуса видео здрав като пушка на 6 години..

пусни един 3д марк на макс да видиш как се държи видеото.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0