Sign in to follow this  
Followers 0
nev3rland@abv.bg

Lenovo Y500 Ultrabay /SSD installation.

4 posts in this topic

Здравейте! Имам едно запитване, търсих но не намерих отговор из форума :)

Планирам да си купя SSD и Ultrabay, в който да сложа новия диск (SSD) или стария (HDD). Въпросите всъщност са два ;D

1. Ако си купя 'не оригинален (китайски)' ultrabay, мога ли да преместя всичките пластмаси от оптичното ми устройство върху ultrabay-a или ще трябва да си купя оригинално с пластмасите и капачетата и всичкото?

2. Има ли разлика в скоростта на четене/запис между слота, който се намира вътре в лаптопа и този в ultrabay-a? Иначе казано, има ли значение дали ще сложа SSD-то в Ultrabay-a или вътре в лаптопа (на дъното).

Благодаря предварително ^^

Edited by ThelastBonbona

По точка N

1-някой стават други не стават.

2-не би трябвало да има разлика защото се връзва директно към SATA слот,но да си сигурен че няма да ти спъва скоростта - монтирай ssd-то в лаптопа а hdd-то в ultrabey

1 person likes this

Здравейте

Ние предлагаме този кит: http://laptop.bg/search?utf8=%E2%9C%93&q=840+evo+usb, който включва SSD + Caddy което ще стане за маската на DVD-то и кутийка за DVD-то, да си го направите като външно, работещо през USB.

Обаче Y500 е лаптоп, който има mSATA слот и съответно може да си сложите PCI-E SSD, като това - http://laptop.bg/search?utf8=%E2%9C%93&q=msata+evo, като единствено ще трябва да си осигурите едно винтче, за закрепването му.

Дано съм бил от полза!

Поздрави

Богдан

1 person likes this

Благодаря много за бързата реакция!

Edited by ThelastBonbona

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0