Sign in to follow this  
Followers 0
sake

Избор на лаптоп

9 posts in this topic

Здравейте,

Ще се радвам ако помогнете в избора ми на нов лаптоп. Ще се използва предимно за мултимедия (търся мощен 14 или 15 инчов компютър с метален и стилен корпус).

Първоначално се бях насочил към Lenovo Thinkpad X серията, но след като видях, че са на значително по-висока цена се отказах. Тук е и мястото най-вероятно веднага да Ви попитам дали си струва да си купя компютър с по-стара хардуерна конфигурация но от тази серия.

В момента на първи план са:

Asus N550JK-CN019D

и

Lenovo Thinkpad E540

Отворен съм естествено и към други предложения, стига да бъдат оправдани.

Поздрави,

А. Д.

Асус-а. От тези два модела, които си харесал - определено е по- добрия избор. Само батерията е слаба, но мултимедиите и без това са скарани с батериите.

Защо избрахте Асуса?

Доста причини има. А ти защо го избра? :)

Добър екран, добър процесор, добър звук, бърза дискова подсистема, - е, батерията е с малък капацитет, това е. И клавиатурата не харесвам. Последното е лична антипатия, тези "островни" клавиатури са доста по- лоши за продължително писане - направо наръбват пръстите. Но като се има предвид, че сега това е модерно - прежалваме пръстите и харесваме модела :D

Здравейте

За мултимедия бих Ви насочил по-скоро към ASUS G56, поради по-доброто представяне на аудио системата му и подозренията ми, че IPS дисплея му е по-добър от този в N550. Повече информация може да намерите в тази новина. Скоро ще имаме и ревю на модела, за да сравним реално как се представя матрицата спрямо тази в N550.

Друг добър избор е Lenovo IdeaPad Y510p. Отново с по-добра аудио система, повече възможности за надграждане и лесен достъп до съставните компоненти и охлаждането. Дисплеят, мака и да е снабден със стандартна TN матрица има много добри ъгли на виждане и и значително по-добро покритие на sRGB и Adobe RGB цветовите пространства, спрямо N550.

Надявам се, да съм бил от ползва!

Поздрави

Богдан

Аз го избрах заради хардуера в него + стилният дизайн. Определено ми харесва този метален кейс. G56 ми звучи доста добре като алтернатива - надявам се скоро да излезе и ревюто. Благодаря, че се отзовахте.

А между другото след като това са последни модели на марките, а няма официални Windows 7 дравйери, дали ще мога да ползвам машинката с Windows 7?

Да, но ще трябва да отделите повече време, за да намерите подходящите драйвери, които са пръснати по сайтовете на производителите на компонентите и не само.

И все пак, това е добра новина. Благодаря :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0