Sign in to follow this  
Followers 0
morrt

IBM T43P Вероятен проблем в дъното

3 posts in this topic

Имам три Т43-ки. Какво да кажа - фен съм на модела. И трите са купени от тук, от форума. На първата от тях след около година изгоря харда и го смених с друг, също купен от форума. Нямаше лоши сектори - малък, но читав. Сега, година по-късно, новият хард е с много лоши сектори и дъното въобще не го отразява при стартиране. Но... това е по-малкият проблем. Взех от другите 43-ки хардовете и пробвах с тях - забива и с двата. Пробвах и с чисто нов, същата работа - забива. Забива и на пусканите тестове. Може и да си въобразявам(защото не съм сервиз, а просто потребител, който чете, преди да попита), но мисля , че загрява повече от другите два и то на различно място. Стигнах до извода(разбира се и след консултация със специалист), че вероятно се касае за проблем в дъното.

Тъй като за мен тези лаптопи(за които дори не намирам време, а самото удоволствие да притежавам ми доставя наслада) имат сантиментална стойност, не ми се иска да го пенсионирам за части на другите два, а бих искал, ако някой се чувства достатъчно компетентен, да го погледне и евентуално да поправи.

Бих бил благодарен на всеки отзовал се, стига да е осмислил написаното до тук и все още смята, че има шанс да се справи.

Благодаря.

Поздрави!

Edited by morrt

Един ребол на юга би помогнал по принцип им е болка.

Аз имах абсолютно същият проблем. набутах се и купих нов хард диск/ тоест втора употреба де/ и с него същата работа - лаптопа забива когато си поиска. Занесох го в един сервиз за компютри във Варна http://www.pc-varna.com и за 15лв ми го оправиха. Сега имам един хард диск 60GB ATA за продажба.

Edited by creativeme