Sign in to follow this  
Followers 0
VLADIALEXANDROV

Сравнение на матриците.

10 posts in this topic

Здравейте, извинявам се предварително ако темата не е за тук.Искам да попитам матрицата(дисплея) от

Acer Aspire 6935G същият ли е и ще стане ли на Acer Aspire 6920G-584G25Mn, защото си прецаках дисплея и намерих от Acer Aspire 6935G на добра цена?Благодаря, Ви предварително.

...същият ли е и ще стане ли ...

Не е същият, но ще стане.

Не е същият, но ще стане.

Много благодаря за бързият отговор, но какви проблеми може да има, след като не е същата матрица?С резолюцията ли, с монтажа, свързването с лентовият кабел дали е в същият ъгъл или......?Защото за 6920G, търся от известно време и всеки ми говори, колко била рядка и скъпа и прочие.Гладам пак е 16 инча LCD HD CineCrystal (1366×768) лампова.

Edited by VLADIALEXANDROV

Ами нали това ти написах - ще стане, за какви проблеми питаш? . Има малки разлики в белия цвят. Лентовият кабел е същият, лампата е същата и крепителните отвори са на същите места. Има дисплеи от тези серии и с по- голяма разделителна способност, но едва ли си намерил такъв.

Ами нали това ти написах - ще стане, за какви проблеми питаш? . Има малки разлики в белия цвят. Лентовият кабел е същият, лампата е същата и крепителните отвори са на същите места. Има дисплеи от тези серии и с по- голяма разделителна способност, но едва ли си намерил такъв.

Извинявам се, просто като написахте, че не е същата се притесних, да няма някакви проблеми и лап топа да не даде грешка и да не работи или да не я приеме, затова попитах допълнително, за да съм сигурен дали да я взема и че всичко ще е наред, все пак.

След няколко дни, започна да ми излиза син екран, че имам проблем с видео драйвера?Когато си е с оптималната резолюция, а когато я намаля на 1024 x 768 си тръгва и работи без проблеми, но ако му обновя драйвъра и си е на оптималната резолюция, няма тръгване, изписва само:

***Hardware Malfunction

Call your hardware vendor for support

NMI: Parity Check / Memory Parity Error

*** the system has halted ***

Преинсталирах и др. Windows 7 същата работа...Някакви съвети?

Малко късно видях въпроса ти, но се надявам да видиш отговора.

Съобщението означава, че има грешка при комуникацията с видеопаметта. Само че контрол по четност на видеопамет не се прави - което ме навежда на мисълта, че има проблем с BIOS. Потърси за този модел обновявания ако са налични. Ако няма, можеш да се регистрираш в bios-mods.com и да поискаш редакция, много са добри. Аз лично няколко пъти съм се възползвал от тях.

редакция: съобщението може да означава и че е нарушена връзката на видеочипа с видеопаметта, т.е. някои от управляващите изводи прекъсват от време на време управлението - и BIOS връща грешка. Това може да се получи и от прегряване, внимателно намести охлаждането!

Edited by gguest

Малко късно видях въпроса ти, но се надявам да видиш отговора.

Съобщението означава, че има грешка при комуникацията с видеопаметта. Само че контрол по четност на видеопамет не се прави - което ме навежда на мисълта, че има проблем с BIOS. Потърси за този модел обновявания ако са налични. Ако няма, можеш да се регистрираш в bios-mods.com и да поискаш редакция, много са добри. Аз лично няколко пъти съм се възползвал от тях.

редакция: съобщението може да означава и че е нарушена връзката на видеочипа с видеопаметта, т.е. някои от управляващите изводи прекъсват от време на време управлението - и BIOS връща грешка. Това може да се получи и от прегряване, внимателно намести охлаждането!

Няма проблем не е късно, аз написах въпроса и в още една тема, до сега съм направил няколко неща:Изчистих компютъра от прах, почистих рам паметите, обнових драйвера на чипсета и тъй като работеше на 100%, когато не е обновен видео графичния драйвер,без никакви проблеми, дори с линукс, работеше и с оптималната си резолюция), започнах да изпробвам с различни видео драйвери бета от тук - http://www.nvidia.co...aspx?lang=en-us и така на седмия опит се закрепи с този драйвер - http://www.nvidia.co...spx/64412/en-us и от два дни работи(един път даде "краш" драйвера, но не се рестартира дори), направих проверка на(твърдия диск, на паметта, качих програмата OCCT 4.4.0 и направих едночасови тестове на CPU: OCCT - No error, CPU: LINPACK, GPU: 3D, POWER SUPPLY - No error(защото нещата определено клонят към хардуерен проблем) имам и графиките, като днес предстой да ъпдейтна BIOS от сайта на ACER(въпреки, че малко се притеснявам), Има два BIOS ъпдейта, един от 2009 и един от 2010, а моят е от 2008.

П.П. - Всичко започна от "краш" на драйвера, излизаше съобщението само в лентата на задачите, екрана почернява, възстановява се и продължава да си работи(особено при гледане на видео или ровене в интернет), след това започна да се рестартира да дава следната грешка син екран: Dump - STOP: 0x00000116 (0xFFFFFA8006E9D4E0, OxFFFFF8800F44D6E8, 0xFFFFFFFFC00000B5, 0x000000000000000A), рестарт и пак си работеше и накрая се появи и тази, която щеше да ме накара да го затворя обратно:

***Hardware Malfunction

Call your hardware vendor for support

NMI: Parity Check / Memory Parity Error

*** the system has halted ***

и днес, ще отида в един приятел, че нямам юпс, а батерията не ми кара и след ъпдейта на BIOS, ще пиша, но засега работи.

На мен не ми се вярва, но има ли някаква вероятност, част от проблема да е в батерията, защото след ъпдейта на BIOS, поработи няколко часа и след това, нещата за момент се влошиха, пак излезе NMI и син екран, но се рестартира няколко пъти и заработи?Затова изчаках повече време, преди да пиша, за да видя как ще е и без батерията, работи вече две седмици без проблем.

Не е изключено свършила батерия да омазва нещата.На няколко машини съм имал странни случаи,при старт на един HP,bios искаше админ парола,без да е задавана такава :) Изключвам,вадя бат.включвам-нормално!Едно Вайо пък си гаснеше произволно,както си бачи,без да вдига темп.гаси свещите.Скъсах го от разглобяване,пасти,лепенки,пак същата работа.Махам бат.-бачи като за световно!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0