Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
ANTRAX

Д�райвер за видеото спира да работи Acer TravelMate 5742G Geforce Gt 540m 1gb

32 мнения в тази тема

Ако чипсета ти е от HM55 нагоре, то не виждам основателна причина да не стане.

Intel Ibex Peak-M HM55, Intel Ironlake-M Значи трябва да стане така ли?

С проба - грешка днес се стигна до този бета драйвер и засега работи с него - http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/64412/en-us, също ъпдейтнах и с по - нов драйвер за чипсета, по идея на god_15, за което му благодаря и утре ще ъпдейтна BIOS от сайта на ACER и ще пиша, ако има промени.

Е супер значи тръгна и при теб все пак. :о) И всички са доволни Благодарение на god_15 за вниманието и отделеното време.

Intel Ibex Peak-M HM55, Intel Ironlake-M Значи трябва да стане така ли?

Е супер значи тръгна и при теб все пак. :о) И всички са доволни Благодарение на god_15 за вниманието и отделеното време.

Да тръгна на седмият драйвер, но е много рано да се каже, че вече всичко е наред, ще пиша при промени и след ъпдейта на BIOS утре.

Можете да ми честитите новия Core I5 процесор и Блу рей дисково устройство. Остана само да му цапна едно ССД и ще мирясам :о)

god_15 Имам още един въпроскъм теб. Обръщам се защото си вещ във тази област и благодарение на теб лаптопчето си работи перфектно. Имам обаче едно въпросче. Не по темата за което се извинявам. Намерих едно ССД Самсунг

SSD Samsung 840 EVO Series, 120 GB, 2.5" Slim, SATA 6Gb/s

MZ-7TE120BW

Капацитет 120GB Външен/ вътрешен Вътрешен Скорост на четене, MB/s Up to 540MB/s Скорост на запис, MB/s Up to 410MB/s Интерфейс SATA 6Gb/s Други 2.5" 7mm (Ultraslim) Form Factor Гаранция 36 месеца

Това са му показателите. Дали този диск ще стане на моят Acer Aspire 5741G Цената му е изгодна поне не намерих по добра от тази и искам да го купя евентуално ако стане. Поръчал съм си кутия за 2 ри хард диск която се слага на мястото на СД - то.

Не виждам причина да не стане. Сложи SSD-то на мястото на харда, а харда в caddy-то. Също може да си поръчаш кутийка за Blu-Ray устройството, та да си го ползваш през USB. Принципно ние продаваме пълен кит с caddy и кутийка за оптично устройство - http://laptop.bg/ssd_drives-samsung-samsung_ssd_840_evo_120gb_ext_usb_encl_dvd

Иначе ако ще се взима SSD, то по-добре да бъде или на Samsung или на Intel. 840 Evo е добър избор, аз съм с 830 120GB от близо година и половина и съм много доволен.

Не виждам причина да не стане. Сложи SSD-то на мястото на харда, а харда в caddy-то. Също може да си поръчаш кутийка за Blu-Ray устройството, та да си го ползваш през USB. Принципно ние продаваме пълен кит с caddy и кутийка за оптично устройство - http://laptop.bg/ssd_drives-samsung-samsung_ssd_840_evo_120gb_ext_usb_encl_dvd

Иначе ако ще се взима SSD, то по-добре да бъде или на Samsung или на Intel. 840 Evo е добър избор, аз съм с 830 120GB от близо година и половина и съм много доволен.

Благодаря! Поръчал съм го и утре ще е при мен SSD Samsung 840 EVO Series, 120 GB, 2.5" Slim, SATA 6Gb/s

Здравейте, изчаках нарочно повече дни, след ъпдейта на BIOS, за да видя как ще е.Веднага след ъпдейта, поработи няколко часа, след това, за момент нещата се влошиха(излезе грешката NMI и прекрасния син екран), но не махах драйвери и не влизах в безопасен режим да го връщам назад и т.н., а започнах да го вкл. и обнових драйвера на чипсета отново.След няколко опита си проработи и вече близо две седмици никакви проблеми, не знам какво става...Единствено не съм ползвал батерията през тези две седмици(махнал съм я и не знам, дали може да има нещо общо това или не, но оттогава работи без проблеми)

П.П.След ъпдейта на BIOS, като се опитам да вляза в безопасен режим ми иска потребител и парола, а преди това не ми е искал нищо.

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0