Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
ANTRAX

Д�райвер за видеото спира да работи Acer TravelMate 5742G Geforce Gt 540m 1gb

32 мнения в тази тема

Здравейте. Имам дали малък дали голям проблем със горе посочения лаптоп. След инсталация на Windows И слагане на драйвери след известно време (визирам известно 5 - 10 минути) изписва собщение че драйвера е спрял да работи. Става въпрос за видеото Geforce Gt 540m 1gb. Понякога се закрепва и си работи без проблемдори изкара теста със 3Д Марк. Можете ли да ми дадете някакъв съвет какво да правя. Опитах със 10 Windows а все едно и също сега мисля да опитам със Windows 8 да видим дали ще е същото. Някакви идеи какъв може да е проблема и поправим ли е той. Благодаря предварително.

На мене на скоро ми даваше син екран че имам проблем с видео драйвера и най-накрая ми изгоря видеокартата, дано при тебе е софтуерно и се оправи

На мене на скоро ми даваше син екран че имам проблем с видео драйвера и най-накрая ми изгоря видеокартата, дано при тебе е софтуерно и се оправи

Няма син екран работи си като се закрепи може да работи и цял ден. Опитах какви ли не драйвери не става и не става.

Хм,странно наистина.Щом е успяло видеото да мине и мрака...може да има нещо хардуерно,проявяващо се в random момент.Имам такова видео за декстоп-комп,беше с изпукала кондензаторна група,подмених кондензаторите,картата запали нормално,без артефакти и сега си работи когато е в настроение :) Можеш да изгледаш 100 филма на FULL-HD,а може и да умре на поточно видео от Тубата!

Точно като е във настроение може да работи и цял ден без проблем обаче като каже че не иска неще спира рестартира се неще и неще.

На мен също, започна да ми излиза син екран, че имам проблем с видео драйвера на Acer Aspire 6920G?Когато си е с оптималната резолюция, а когато я намаля на 1024 x 768 си тръгва и работи без проблеми, но ако му обновя драйвъра и си е на оптималната резолюция, няма тръгване, изписва само:

***Hardware Malfunction

Call your hardware vendor for support

NMI: Parity Check / Memory Parity Error

*** the system has halted ***

Преинсталирах и др. Windows 7 същата работа - не се оправя, пробвах и с линукс и само нея си работи на оптималната(първоначално мислех, че видео картата е заминала, но на линукса няма проблеми)...Някакви съвети?

П.П. - преди това даваше следната грешка STOP: 0x00000116 (0xFFFFFA8006E9D4E0, OxFFFFF8800F44D6E8, 0xFFFFFFFFC00000B5, 0x000000000000000A)

Edited by VLADIALEXANDROV

Станахме двама само че на мен не ми излиза син екран и не съм пробвал със линух но смятам да го пробвам. Със 8 също се лигави ;о)

Почистих го, проверих диска за грешки, направих проверка на паметта до сега и същата работа, обновя ли драйвъра за графиката , за да си стане на неговата резолюция,син екран и изписва -

***Hardware Malfunction

след това, влизам в безопасен режим, връщам компа назад или унинсталвам драйвъра и си работи безотказно с резолюция 1024x768, опитах с три дравъра, дръпнати от различни места(acer.bg, windows актуализации и някакъв "нелегален") и нищо?Благодаря предварително, ако някой знае и изкаже мнение или решение.

Виж на Beta and older drivers какви драйвери има - http://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us

Като за начало започни с последната beta,

Благодаря, ще опитам.

Ще взема и аз да пробвам само че трябва първо да го сглобя че съм го разпарчадисал. Без драйвера си работи при мен без проблем няма сини екрани мина теста 3Д Марк някакви паранормални неща се случват със този лаптоп :о)))))

Ще взема и аз да пробвам само че трябва първо да го сглобя че съм го разпарчадисал. Без драйвера си работи при мен без проблем няма сини екрани мина теста 3Д Марк някакви паранормални неща се случват със този лаптоп :о)))))

Без драйвера и при мен си работи и няма син екран, но инсталирам ли го край.Сега опитвам и с другите бета от сайта, до сега три и нищо, пак синия цвят и надписа, който ще ме накара да го затворя обратно:

***Hardware Malfunction

При мен май се получи! Снощи го сглобих но сложих друг процесор реших да го сменя пак е P6200 инсталирах го пуснах го изтеглих най новия Бета драйвер инсталирах го и от снощи насам не е правил проблем пусках го, спирах го рестартирах го без проблем, Смених и рамта за всеки случай сложих и друг хард диск, сложих хубава термо паста смених термо подложките. Май се оправи снощи преди да легна го оставих да работи и днес като станах си работеше, днес пак го тормозих пуснах му стрес тест през Аида държа се много добре максималната му температура беше 70 градуса. Явно не е от видео картата при мен а въпрос на драйвер ли незнам. Може и от самия процесор нямам и на идея. Където и с когото говорих със хора много добри в областа останаха замислени особенно след 3Д Марка :о))) Твоят лаптоп Acer ли е с какъв процесор е? Опитай да смениш процесор рам че дори и хард диск ако ти се намира друг. Почистван ли е скоро? При мен нямаше син екран със без драйверите си работеше без проблем но като ги сложех ми показваше че драйвера спира да работи изгасва дисплея и си седи така понякога се рестартираше абе луда работа :о) Както казах получаваха се някакви паранормални явления със лаптопчето ми :о))))

При мен май се получи! Снощи го сглобих но сложих друг процесор реших да го сменя пак е P6200 инсталирах го пуснах го изтеглих най новия Бета драйвер инсталирах го и от снощи насам не е правил проблем пусках го, спирах го рестартирах го без проблем, Смених и рамта за всеки случай сложих и друг хард диск, сложих хубава термо паста смених термо подложките. Май се оправи снощи преди да легна го оставих да работи и днес като станах си работеше, днес пак го тормозих пуснах му стрес тест през Аида държа се много добре максималната му температура беше 70 градуса. Явно не е от видео картата при мен а въпрос на драйвер ли незнам. Може и от самия процесор нямам и на идея. Където и с когото говорих със хора много добри в областа останаха замислени особенно след 3Д Марка :о))) Твоят лаптоп Acer ли е с какъв процесор е? Опитай да смениш процесор рам че дори и хард диск ако ти се намира друг. Почистван ли е скоро? При мен нямаше син екран със без драйверите си работеше без проблем но като ги сложех ми показваше че драйвера спира да работи изгасва дисплея и си седи така понякога се рестартираше абе луда работа :о) Както казах получаваха се някакви паранормални явления със лаптопчето ми :о))))

Да Acer Aspire 6920G е, почистих го онзи ден,преинсталирах windows, проверих харда за грешки, пуснах проверка и на паметта, вадих и почистих и рам паметите.При мен започна, като при теб, да изписва в началото, че видео драйвера е претърпял "краш", екрана почернява за момент и започва да си работи веднага, след известно време започна да се рестартира, екрана става син и дава грешка: STOP: 0x00000116 (0xFFFFFA8006E9D4E0, OxFFFFF8800F44D6E8, 0xFFFFFFFFC00000B5, 0x000000000000000A), но си се рестартираше сам и си се "оправяше" и след няколко дни започна да изписва :

***Hardware Malfunction

и седи така, докато не го изключа(ако инсталирам драйвера за видеото)иначе си работи без грешка и без проблем, но без качен драйвер, (единствено с линух си работи с неговата резолюция).

При мен тръгна за сега. За напред незнам работи от снощи от 3 часа днес цял ден и няма проблем със инсталирания бета драйвер на максимална резолюция без проблем. Поне засега. Правих му стрес тест със Аида за напред ще видим.

По-вероятно е да се счупи драйвера при включване и изключване. Направи няколко рестарта и пълни изключвания на машината. Също може да пробваш по веднъж с хибернация и sleep.

god_15 Имам един въпрос към теб не е свързан със темата. Имам Acer Aspire 5741G със процесор Intel Core i3-330M, 2133 MHz Мога ли да го заменя със този Intel® Core™ i5-520M Processor (3M Cache, 2.40 GHz) up to 2.93GHz Благодаря предварително.

Пробвай с Windows 8.1 как ще се държи.

Как стой въпроса с активацията и регистрацията при 8.1?И вече клоня към хардуерен проблем, но този син екран и тази грешка:

***Hardware Malfunction

където и да чета е адски обширна и включва доста неща........

god_15 Имам един въпрос към теб не е свързан със темата. Имам Acer Aspire 5741G със процесор Intel Core i3-330M, 2133 MHz Мога ли да го заменя със този Intel® Core™ i5-520M Processor (3M Cache, 2.40 GHz) up to 2.93GHz Благодаря предварително.

Най-вероятно ще стане.

Как стой въпроса с активацията и регистрацията при 8.1?И вече клоня към хардуерен проблем, но този син екран и тази грешка:

***Hardware Malfunction

където и да чета е адски обширна и включва доста неща........

По торентите има всичко нужно.

Най-вероятно ще стане.

По торентите има всичко нужно.

Най-вероятно ще стане.

Ами ако не стане ще има един процесор Core i5 за продан ще разбера във събота най вероятно дали ще стане или не :о)

С проба - грешка днес се стигна до този бета драйвер и засега работи с него - http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/64412/en-us, също ъпдейтнах и с по - нов драйвер чипсета, по идея на god_15, за което му благодаря и утре ще ъпдейтна BIOS от сайта на ACER и ще пиша, ако има промени.

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0