Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Антон Маринов

Помощ за wifi карта

7 posts in this topic

Здравейте ...търся добра wi-fi карта за Лаптоп на ''Atheros''

Сегашната - интел 2200BG e пълен т***к... Рутера е Netgear 2.4ghz 150mbps /на около 7-8 метра и една стена /. в момента съм на 3 черти и скорост от около 70-80mbps .

Bluetooth e хванат за Lan картата... и е за предпочитане новата wi-fi да е без /да не стават 2 /.

Може ли да ми препоръчате някоя ?

Нещо не мога да разбера.Intel 2200BG поддържа B и G протокола и максимален трансфер 54mbps.Така ,че рутера и да е 300mbps същата работа.Трябва ти карта с N стандарт за да има някакъв смисъл от цялата смяна.Също така не разбирам как bluetooth-а ти е вграден точно в този модел карта-трябва да е отделен модул.

Модула хардуерно е отделен,но обикновенно драйверът е един,особено на по-новите машини,стартираш магьосника,процеса започва и системата ти казва"намерих wi-fi,инсталирам-намерих син зъб-инсталирам".Дори съм попадал на утилити,при което ако дадеш чрез Fn бутон Off на картата,изключва и зъбчето или обратното.Сигурно затова колегата мисли,че са заедно.А колкото до Atheros,съм съгласен с него,лично за мен това са най-добрите карти.При едно и също отстояние от рутера,един и същ рутер,без промяна на криптиране на пакетите,една и съща машина с интелска карта-36% покритие,обръщам машината,сменям картите-атероса-68%!Дори бях му отбелязал мястото на крачетата за достоверност на експеримента :D

Извинявам се ,писал съм по памет ...картата e wireless-N 2200 ...зъбчето е на broadcom /към лан картата /

Това вече е друго нещо.И аз съм за Atheros-само bios-а да го позволи.

Ами трябва да се пробва ...BIOS-a e ''облагороден'' и поне на теория не трябва да има проблем ...

само ,че нз коя точно карта да взема ,колебая се между тези : но инфо не мога да намеря / много лош съпорт имат Атерос :( /

Atheros AR5B125 -за тази знам ,че е без вградено зъбче ; Atheros AR9485 ; Atheros AR9285 ; Atheros AR5BWB222

Atheros AR9485 и Atheros AR9285 Гледам че ги има във вариант с bluetooth За другия модел нищо не намирам.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0