Sign in to follow this  
Followers 0
Guest shadow

dual boot & cpu

7 posts in this topic

здр имам лаптоп hp probook 4540s купих го от лаптоп бг

1. въпрос е не мога да инсталирам никаква линукс дистрибуция в лаптопа казаха ми по форумите ,че трябва да форматирам целия хард диск форматирах го и пак не сатна, а ако не стане значи имаш проблеми с хард диска ми казаха и лаптопа ми е в гаранция все още , ако отворя долния капак за да изкарам хард диска за да го изпробвам с друг лаптоп гаранцията отива ли си

и по интересното е ,че лаптопа идваше с опенсусе,но не стартираше изобщо аз тогава не обърнах внимание и инсталирах windows

2 дали може да се смени процесора на лаптопа сегашния процесор е intel pentium b980 2.4ghz

ето и линк

http://laptop.bg/archive/laptops-hp-ProBook_4540-hp_probook_4540s_H4R02ES

Не е необходимо да вадиш каквото и да е от машината,за да тестваш харда.Записваш един Хиренс на диск,слагаш в оптиката и тестваш с Хард-диск Сентинел/а и всичко по машината/.От версия 10.00 нагоре,можеш да емулираш Хиренса и на боот-флашка.Не вярвам причината да не можеш да лепнеш дистрото да е в харда,щом джама е минал,линукса също ще мине,дори и да има лоши сектори харда.Нещо друго бъркаш.

Здравейте

1 - няма да окаже влиание на гаранцията, но проблема може би е в някоя настройка на BIOS, която да оказва влиание на инсталацията или пък да не сте изтеглил правилен имидж на линукса.

2. - може да се смени и да стигне до Intel Core i7 Sandy Bridge (и ако имате късмет, чипсета може да е HM77 и да може да ъпгрейднете с Ivy Bridge процесор), но за ъпгрейда ще е нужно да се свържете със оторизиран сервиз на HP, за да остане валидна гаранцията.

Надявам се да съм бил полезен!

Поздрави

Богдан

здр мерси за бързите отговори от имиджа на линукс не е пробвах с три дистрибуции с флашката (по форумите ми казаха, че флашката ми е била развалена затова купих си диск пробвах и с диск пак не стана)

а относно хиренс по време на теста Хард-диск Сентинел/а нещо итрива ли се (утре ще го пробвам)

мерси и за втория отговор горе долу колко струва един i5 за лаптоп и от къде мога да си купя

забравих да кажа за настройките на биоса в legacy mode , fast boot -disable а secoreboot нямам

За процесорите - осановно втора ръка може да ги намерите за по 100-150 лева. Ако пуснете обява тук, мисля че ще се намери. (само си проверете чипсета, за да знаете какво ще Ви свърши работа). Друг начин е да питате от оторизиран сервиз, на каква цена мога да Ви снабдят с такъв или сам да си купите от ebay, amazon и други. В България за момента не се сещам за някой който внася нови мобилни процесори.

проверих хдд с тунеуп и не намери нищо в хард диска не знам защо този линукс не искат да се инсталира

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0