Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
chm0d755

Acer V5-573G - Windows 7 Driver

25 мнения в тази тема

Здравейте,

Преди няколко дни се сдобих с машинката Acer V5-573G от laptop.bg :)

Много красиво и стилно компютърче, а с SSD-то направо лети :)

Искам да попитам дали някой е попадал на драйвер: Universal Serial Bus (USB) Controller за Windows 7, понеже само той хартиса.

Иначе другите драйвери си ги дърпате от официалния сайт и работят. Нищо, че се водят за уиндоус 8. Само този го няма изобщо... Явно 8-мицата си го открива автоматично :)

Не се намира и по hardware id в devid.info, но пише, че е за USB 3.0.

Просто синьото USB работи като 2.0 (не е фатално) но друго си е да е по бързо :)

Та ако някой е мяркал този драйвер някъде ще съм благодарен ако даде линк :)

Просто не ми се слага тая 8-мица... струва ми се странна и не съм и свикнал и все някакви куци активатори има за нея, които уж работят и пишат по торентите, че след 3 месеца изревава за нова активация :)

Поздрави.

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=22824&ProdId=3467&lang=eng&OSVersion=Windows%207%20%20*&DownloadType=Drivers

Мисля, че това ще ти свърши работа.

Може ли да споделиш как е подсветката на клавиятурата на този Acer и дали е много шумен когато е натоварен.

1 person likes this

Свети много готино бяло. Няма степени на сила на осветеност. Вариантите са вкл. и изкл.

За шум на максимално натоваренот не съм имал време да го тествам много, но когато само сърфирам в нета или го оставя без да правя нищо, вентилатора не се чува изобщо смисъл тотално спира и не издава никакъв звук. Може да се спи до него, без изобщо да пречи. :)

Благодаря за линка. Работи драйвера. :)

Вече е с всички драйвери и с Windows 7, в случай, че някой привърженик на Win 7 се интересува от този модел.

Edited by chm0d755

Забелязах една дреболийка, която изобщо не е проблем де, но ми е любопитно да разбера дали се дължи на проблемен драйвер или всички са така.

Когато намалиш звука до края от уиндоуса и като си сложиш ухото близо до лаптопа и в пълна тишина се чува как свири съвсем леко.

При включени външни колони пак се появява ефекта. Като усилиш колонките до края и се чува слаба музика :)

Та ако някой има същия модел да сподели дали има проблема и с коя версия на драйвера е, за да знам дали има смисъл да си играя с драйвери или не е от тях.

Иначе не ми е никакъв проблем на мен, понеже така и така уиндоуса стои винаги усилен, а си го регулирам от колоните :)

Проблема е в драйверите, лаптопа има силен и ясен звук. Евентуално може да се замислиш дали да не мигрираш към 8.1 Update 1.

1 person likes this

Благодаря за инфото в сряда-четвъртък мисля да поръчам модела с i5 4200u, GT 750M, IPS и SSD :)

Колкото до звука може да провериш дали драйвера има еквалайзер ако има го спри и виж дали продължава да се чува.

god_15 Можеш ли да ми кажеш дали този модел http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_573G-acer_aspire_v5573g_NX_MCCEX_021_ssd120 го има и в черен цвят и дали гърба на екрана от алуминий.

Здравейте

За момента не очакваме доставка на черния вариант. Относно капака - не, от пластмаса е.

Поздрави

Богдан

Проблема е в драйверите, лаптопа има силен и ясен звук. Евентуално може да се замислиш дали да не мигрираш към 8.1 Update 1.

Да, звука му е много добър :)

Перфектно лаптопче :)

Забелязах една дреболийка, която изобщо не е проблем де, но ми е любопитно да разбера дали се дължи на проблемен драйвер или всички са така.

Когато намалиш звука до края от уиндоуса и като си сложиш ухото близо до лаптопа и в пълна тишина се чува как свири съвсем леко.

При включени външни колони пак се появява ефекта. Като усилиш колонките до края и се чува слаба музика :)

Та ако някой има същия модел да сподели дали има проблема и с коя версия на драйвера е, за да знам дали има смисъл да си играя с драйвери или не е от тях.

Иначе не ми е никакъв проблем на мен, понеже така и така уиндоуса стои винаги усилен, а си го регулирам от колоните :)

Реших и това с най-новия драйвер от:

http://www.realtek.com.tw/downloads/

и вече не се чува нищо като се намали до край.

Общо взето лаптопа е напълно съвместим с Windows 7 без никакви проблеми с драйверите. :)

Я да питам нещо странично така и така съм пуснал тема...

Като ползвам SSD за дял за windows-a, а в другия хард си складирам информацията (условно казано D:), харда изключва ли се, когато не търся нищо в него?
Понеже като се заслушам понякога издава звук все едно сега се включва. И ако постоянно се включва и изключва, значи ли че ще му се скъси и живота? :)

10 харда да имаш на машината,включиш ли я,всички работят,никой не се изключва.През произволен момент проца се обръща към всеки от тях и опреснява данните.Всеки хард,флашка,мемори карта, и т.н. се износва и му се скъсява живота.Начина да я запазиш по-дълго време-сложи си я на тайно място,никой да не я знае и я вадиш само по празници,да и се радваш. :thumbsup:

1 person likes this

.....................Начина да я запазиш по-дълго време-сложи си я на тайно място,никой да не я знае и я вадиш само по празници,да и се радваш. :thumbsup:

Имаше навремето едил лаф: " Давам 5 години гаранция, ако не се използва " :thumbsup:

Intel AHCI този драйвър е отговорен за изключването на харда дори и в windows има опция ако харда не се използва 15 мин. примерно да се изключи.

Смених го от горния скрийшот на Disabled. :)

Иначе от самия уиндоус изключването на харда ми е на Never (и на ток и на батерия), но явно тази програмка е правела шмекерии ;)

Благодаря за отговорите. :)

За да не създавам нова тема, бих искал да попитам тук относно търсенето на драйвери за този модел лаптоп работещ с win 7. Мисля , че инсталирах каквото е нужно вече, но когато променям звука и яркостта на екрана , не се появяват на екрана индикации колко е усилено или намалено съответно някое от двете настройки. Кой драйвер е отговорен за изобразяването на екрана на тея неща?

От страна на драйвери всички работят на 7-ка има няколко програми в сайта на Acer на които самата инсталация проверява за OC и не дава да се инсталира на Win7. Не знам защо изобщо ти трябва този индикатор очите и ушите ти не са ли достатъчни за да прецениш колко светло и колко шумно искаш да е :D:D

От страна на драйвери всички работят на 7-ка има няколко програми в сайта на Acer на които самата инсталация проверява за OC и не дава да се инсталира на Win7. Не знам защо изобщо ти трябва този индикатор очите и ушите ти не са ли достатъчни за да прецениш колко светло и колко шумно искаш да е :D:D

:) еми в крайна сметка така си карам. ама чисто перфекционистически погледнато питах, за да е точно всичко. Друго , което забелязах , че не ми работи с 7цата е на тъчпада(когато въобще работи той) с 3 пръста плъзгане наляво и надясно за напред и назад на страници и снимки.

здравейте хора...

на някой да му се намира работещ driver за bluetooth за win7 ?

http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_573G-acer_aspire_v5573g_NX_MQ4EX_003 - този лаптоп конкретно

благодаря предварително ^^

Здравейте! Надявам се тази тема да е подходяща за моя проблем.За наскоро преинсталиран Acer Aspire V5-573G, не мога да намеря драйвер за интернета, разрових се из нета доста хора имат проблем със wierless-a, а при мен е кабелния ( т.е имам безжичен, но на кабел не тръгва) ..Драйверът не иска да се инсталира http://i60.tinypic.com/x376vc.jpg и ми изкарва този надпис. От управление на устройствата премахнах опцията компа да изключва устройството за да пести енергия, все същата. Моля ако някои може да помогне ! Благодаря Ви!

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0