Sign in to follow this  
Followers 0
ingenera7

Проблем с батерия на Toshiba satellite l 300

6 posts in this topic

Здравейте,

от известно време батерията ми започна да издържа по 5-10 мин. Повода да отворя темата е, че въпросната е малко използвана, държана е свалена от лап топа и я зареждах горе-долу по веднъж месечно. Чувал съм, за някакъв брояч, който имал всеки лап топ, който отчитал включванията и оказва влияние на батерията. Възможно ли е и при мен да се е получило нещо подобно и има ли вариант за отстраняване на тази неизправност?

Благодаря предварително!

Здравейте

Батерията се е износила от неправилно съхранение най-вероятно. Тя не трябва само да се зарежда, а да се прави поне един пълен цикъл на разряд-заряд на месец и да се съхранява след това на хладно 7-8 градуса (може и в хладилника, но добре опакована) при заряд около 50% (чел съм и че може да е и на 30%). Но най-добрия начин да се запази една батерия максимално дълго е, като се използва по предназначение. :) Моята е на 2 години и 3 месеца, а е с износване само 16%, като я използвам почти ежедневно.

Поздрави

Богдан

1 person likes this

Най- голямо значение за продължителността на живота на батериите има видът и технологията на елементите вътре. Както и да я вадите, слагате, зареждате, охлаждате и каквото още се сетите - качеството на елементите е решаващо. Има различни технологии и различни производители.

Здравейте притежавам лаптоп Toshiba Satelite L300 направих му подобрения с Хард Диска качих го до 500 ГБ, а рамта направих 4 ГБ.. Но видеокартата ми е много слаба.. Искам нещо от сорта поне на 1-2 ГБ видео памет.. Някой би ли ми препоръчал каква точно да взема.. Ако ми помогнете ще съм ви благодарен.. Procesor Intel® Pentium® CPU T3400 @ 2.16GHz 2.17GHz .. И ако мога да направя още някакви подобрения.. Събирам препоръки..

модел на видеото Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family - Обща графична памет 1759 МБ Специализирана видео памет 128 МБ Системна видео памет 0 МБ Споделена системна памет 1631 МБ..

Оценките - Процесор 5,3 Памет 5,3 Графика 3,5 Графика за игри 3,3 Основен твърд диск 5,9

Няма как да направиш ъпгрейд на графичния контролер. Той е запоен за дъното. И още нещо, видеопаметта не е от критично значение за производителността на графичния чип.

Ще си позволя да поправя Богдан , НЕ правете това с хладилника .

Както и да е опакована , трудно се избягва конденза ....

Казвам го от личен опит (не еднократно) , и убита една батерия .

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0