Sign in to follow this  
Followers 0
neno_kov

Лаптопа не иска да се преинсталира

7 posts in this topic

Проблема е че когато тръгна да преинсталирам лаптопа когато windows-а почне да се зарежда лаптопа се изклучва и не може да е преинсталира някакви идеи от какво може да е това.

Поздрави !!!!

Забива или се изключва ? Няккави промени по компоненти да са правени ? Сини екрани грешки ? Малко повече инфо . Поздрави

Много оскъдно инфо си дал.Нека да погадаем малко-машината е станала бавна и тромава в сравнение с преди,почнала е да забива,рестарти тук-там и някой е дал любимия ми съвет "..ама той джама редовно трябва да се преинсталира,това си е нормално и ще се оправи..." Слагаш диска/или флашката/ и инсталатора като надуе системата при инстала и започне чековете на периферия и устройства,компа или изпада в цикъл рестарти или направо гаси свещите?Преди да започнеш,измери ли темп на проца,смарт състояния на харда,грешки в RAM и т.н.?Кога гасне-още при разпакетиране на инстала или при преминаване в графичен режим/изгряване на логото и нататък/?Вариантите са много за проблема,щом гаси,системата среща непреодолим проблем,който най-вероятно,90%, е хардуерен.С каква OS е бил преди,каква искаш да му сложиш сега?Релийза който слагаш,проверен ли е/инсталирал ли си от него и друг път/?След като си форматнал вече старата OS,сега най-лесно е да бутнеш 1 диск с Live CD,а най-добре един Hiren`s boot и да почнеш да отмяташ гореспоменатите евентуални причинители на проблема.А аз залагам на рязко загряване на проца при инстала/замърсени радиатори,стара термо-паста и т.н./.

Значи гаси се когато почне да се зарежда там иконката на windows още преди там да се настройва Ц или Д или тем подобни значи windowsa е добар с него са преинсталирани много компютри на брат ми братовчеди оригинален е придобит по малко незакоенен начин (това както и да е ) иначе лаптопа си е с 7 и пак сащия му слагам. А просто исках да го преинсталирам защото той чеве е на 3 години и не е преинслиран никога и просто да се поизчисти малко.

и аз имах същия проблем като го преинсталирах с флашка ... с диск нямах проблем

Не се ли случваше нещо такова когато в биоса се промени AHCI и IDE?

Не се ли случваше нещо такова когато в биоса се промени AHCI и IDE?

Не.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0