Sign in to follow this  
Followers 0
snuupy

От Linux към Windows XP?

14 posts in this topic

Здравейте,нов съм в света на лаптопите,искам да попитам понеже искам да взема един лаптоп с Linux за добри пари,ама искам да му сложа Windows XP,ще има ли някакви проблеми при инсталацията или? И как да го преинсталирам както уиндолс попринцип или си има някакви спрецифични дейности?

Здравей.

Първо, windows се произнася уйндоус. Няма "Л". :)

Не би трябвало да е проблем инсталацията на win xp, ако има съпорт за съответните драйвъри + може би ще трябва да промениш нещо от биоса или да намериш win xp със sata драйвъри.

А ще ми кажеш ли за какво ти е win xp, като можеш да сложиш win7 ?

Защото Е нетбук и е с 1.6Ghz атом и ще го товари :) Пък и искам XP :)

Здравейте,нов съм в света на лаптопите,искам да попитам понеже искам да взема един лаптоп с Linux за добри пари,ама искам да му сложа Windows XP,ще има ли някакви проблеми при инсталацията или? И как да го преинсталирам както уиндолс попринцип или си има някакви спрецифични дейности?

Въпреки ,че още не си го купил нетбука и говорим за в бъдещо време за сега мога да ти помогна само с това.

Няма проблем да му сложиш windows xp ,имаш няколко опции:

1.Купи си нетбука

2.Можеш да го дадеш на приятел или да го занесеш в сервиз да ти го инсталират с windows xp,ако неможеш сам.

3.След като го купиш и имаш проблем с инсталирането на OS и драйвери за windows xp можеш да пуснеш една тема тук и ние ще ти помогнем.

Задравейте,

Имам инсталиран Linux но искам Windows 7. Диска не иска да се стартира. Записала съм windows7 на DVD и се опитвам да го стартирам докато съм в Linux. и май бъркам. Как да си инсталирам Windows7

Задравейте,

Имам инсталиран Linux но искам Windows 7. Диска не иска да се стартира. Записала съм windows7 на DVD и се опитвам да го стартирам докато съм в Linux. и май бъркам. Как да си инсталирам Windows7

Диска се стартира след зареждането на BIOS.Първо обаче по време на POST трябва да влезете в настройките на BIOS-а и да настроите да буутва от CD/DVD.

Най-просто казано - когато се стартира лаптопа, още в началото, започнете да помпате F10 бутона. Така ще влезете в BIOS. От там в Boot options избирате да е на първо място DVD-то. После запазвате настройките и рестартирате. След това ще прочете диска преди да тръгне да зарежда О.С.

Най-просто казано - когато се стартира лаптопа, още в началото, започнете да помпате F10 бутона. Така ще влезете в BIOS. От там в Boot options избирате да е на първо място DVD-то. После запазвате настройките и рестартирате. След това ще прочете диска преди да тръгне да зарежда О.С.

Че колко трудно да съм го написал?Потребителите използващи LInux са по-умни от тези използващи WIN :D

Знае ли човек... ;/ Хора, разни! Длъжни сме до обясним подробно. :D

1 person likes this

Че колко трудно да съм го написал?Потребителите използващи LInux са по-умни от тези използващи WIN :D

Не е съвсем вярно, просто прага им на болка е по - голям :) :)

Абе създава си известни главоболия тва животно линукса...Не помня какви, но и аз имах някви проблеми с буутването на джам курниза, след като лаптопа ми пристигна с линукс.

Напълно съм съгласен с теб!Аз също 2 пъти се потих яко с машина,идваща с линукс!Вторият път,след голям брой опити за буут/оптиката ,разбира се,е настроена както трябва от биос/,при формата на харда и създаването на системния партишън,харда от 650 GB стана на 60 GB!!Много странна ситуация-машината е чисто нова,харда е здрав/без лоши сектори или модули/ и операцията съм я изпълнявал сигурно едно 1000 пъти-под дос,в графична среда,линукс и т.н.Гадината отговаряше на всички команди-формат,създаване на нови дялове,създаване на дялове без локация и т.н.Просто размера стана 60/след формата на линукса/ :) Така и не успях да го оправя без флаш на фърмуера.Флашнах харда и заспа. :)

1 person likes this

До колкото помня след като искаше да натисна any key to boot from cd, не ми излизаше нищо а само бяла мигаща чертичка на черен екран. Нямам си идея как се справих, мина почти година. Май нещо бях човъркал в настройките на линукса след като го зареди.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0