Bibata

Мнение за Acer V5-573G

9 posts in this topic

Здравейте,

в момента си търся нов лаптоп, но поради огромния избор, съм много затруднена. Таванът, който съм си определила за цената е около 2000 (като разбира се, няма да откажа и нещо качествено и много по-евтино :)). Единият от моделите, който ми допадна, е този Acer:

http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_573G-acer_aspire_v5573g_NX_MCCEX_018

Бихте ли ди дали мнение/съвет относно модела и евентуално препоръки за някой друг?

Здравейте

За какво ще се използва лаптопа?

Здравейте

За какво ще се използва лаптопа?

Здравейте,

за домашна употреба - филми, музика, интернет, игри + работа с офис пакет и с някои графични програми.

Според мен ще е напълно достатъчен, но ще ви препоръчам модела, който е с IPS екран, 120GB SSD и Core i7-4500U - http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_573G-acer_aspire_v5573g_NX_MCCEX_020_SSD120

Първата причина за препоръката ми е, че екранът е снабден с IPS матрица, която предоставя много добри ъгли на виждане, по-добро цветоподаване и също така резолюцията е Full HD. Втората причина е, че с SSD-то ще работи много по-бързо за описаните от вас дейности, а процесорът ще бъде актуален повече време.

Конкретният модел го има и във вариант с малко по-слаба видеокарта - http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_573G-acer_aspire_v5_573g_NX_MCAEX_004_ssd120 тя отново ще бъде напълно достатъчна за описаната дейност, но ако искате да се подсигурите за по-дълго време с по-актуална машина за графични програми, то по-добре да е с по-производителната карта.

Конкретния модел е много тънък и лек за 15.6' лаптоп. В изработката на корпуса в зоната на pamrest-a и около клавиатурата е вложен алуминий, който придава известна здравина на конструкцията и спомага за по-доброто охлаждане. Аудио системата е на добро ниво, тя се състои от 4 високоговрителя, разположени 2 по 2 в двата предни края от двете страни на лаптопа и предоставя силен и ясен звук, без забелязване на силни изкривявания при максимално увеличение. Лаптопът също така има лесен достъп до охлаждащата система и профилактиката му ще бъде лесна. При голямо натоварване лаптопът става шумен, заради двата малки вентилатора, с които е снабден, но е в допустими граници, а корпусът загрява, но над клавиатурата и няма да създава неудобство по време на работа.

Ето това е нашето ревю - http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-acer-aspire-v5-573g-krasiva-viziya-i-ips-ekran-na-tsena-ot-sredniya-klas/

Друг варианти са ASUS N56 и Lenovo Y510p, те са с малко по-мощни процесори и видеокарти, но дисплеите им са на много по-ниско ниво, спрямо този в V5-573G. Други модели с IPS до 2000 лева, които са по-добри от V5 към момента няма.

Понеже ми споделихте, че ще използвате Sony Vegas, ето това са системните изисквания - http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=5237&software=Sony%20Vegas%20Pro

А това е сравнение на процесорите:

Препоръчителни изисквания на sony vegas - Intel Core2 Duo E8400

Процесорът във вашия лаптоп - Intel Core 2 Duo T5750

Процесорът във Acer V5-573G - Intel Core i7-4500U

И използвания в N56 и Y510p - Intel Core i7-4700M/HQ

1 person likes this

Много благодаря за изчерпателния отговор. :)

Здравейте, ще използвам темата, за да не отварям нова за същия модел на Acer.

И аз се спрях на този модел най-вече заради IPS матрицата. Ще ползвам лаптопа предимно за обработка на снимки , понякога и видео. Програмите съответно ще са от гамата на Adobe: Photoshop, After Effects, Premiere. В този ценови клас (до 2000 лв) , дали този модел ще ми е най-удачния вариант? Като от първостепенно значение за мен е дисплеят, искам да имам възможно най-правилното цветопредаване и качество на снимките, които ще обработвам. Производителността също не ми е маловажна, но по-бих направил компромис с нея ...

Поздрави!

Здравейте

По-удачен вариант според мен е да вземете лаптоп заедно с външен монитор, така ще може да съчетаете, мобилност с нужните технически характеристики и когато Ви е нужно, да използвате подходящ монитор с IPS матрица. За такава комбинация бих препоръчал ASUS N56 и Lenovo Y510p.

Поздрави

Богдан

Има и доста по-добър вариант цена/производителност:V3-571G с Ivy Bridge

Същата матрица и модели с i5/i7 процесор:i7-3630QM,6 MB cache / Intel Core i5-3210M 3M cache

Разликата във Видеокартата за вашите приложения няма никакво значение,но 300-400лв са от значение поне за мен:

1 person likes this

За видео обработка или 3D рендване бих препоръчал четириядрен процесор.

Общо взето нещата стават два пъти по-бързо.

За всичко останало двуядрен е напълно достатъчен.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...