Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Николай

проблем с видеото на Dell Inspiron 3537

17 posts in this topic

Здравейте купих си нов Dell Inspiron 3537 изтеглих си и инсталирах всички драйвери от сайта но видеото не иска да тръгне работи само с вграденото интелско видео. Когато отворя диспечъра на устройства виждам двете карти но на Атито има жълт удивителен и когато му дам свойства ми изписва "Windows спря това устройство, защото то съобщи за проблеми. (код 43)"

Ето какво казва чичо Бил по въпроса:

Windows спря това устройство, тъй като е докладвано за проблеми. (Код 43)
Препоръчано решение

Един от драйверите за управление на устройството съобщава на операционната система, че устройството не работи по някакъв начин.

Ако вече сте изпълнили съветника за отстраняване на неизправности, можете да проверите документацията към хардуера за повече информация за диагностициране на проблема.

Тоест, чичо Бил твърди, че повредата "не е в неговия телевизор".

Ако е прав, това означава проблемен драйвер.

С коя версия на Windows си?

Сложи Windows 8 или 8.1 и би трябвало да се оправи проблемът. Съпортът не е много добър на новите машини за Windows 7, особено за конкретния модел. Преди това може да пробваш с разни beta дривери от сайта на AMD.

сложих catalyst 14.1 beta (най новия който успях да намеря) но нищо не се промени

Николай, god_15 е прав за версиите на Windows, но имам лошото усещане, че ти се налага да почакаш нови версии на драйверите. И в новите Windows-и има доста недодяланици, и в новите драйвери, та не се знае кое с кое ще тръгне в момента. Аз лично очаквам сервизен пакет, въпреки че Microsoft се зарекоха да не правят такива, а да пускат нови версии на Windows. И явно точно с товяа направиха проблеми на програмистите, пишещи драйвери.

значи единственото решение е win 8 или 8.1 или да почакам за по нови драйвери ....

Ако можеш, пробвай с 8.1

Вероятността така да стане е най- голяма, все пак.

Сега като се замисля, може проблемът донякъде да е породен от факта, че последните драйвери вече са с Mantle API. Ти първоначално с драйверите от сайта на Dell ли пробва? Ако не си пробвал с тях, ги изпробвай. Като цяло не си първият, който има проблем с драйверите на видеото за този модел под Windows 7.

Аз лично очаквам сервизен пакет, въпреки че Microsoft се зарекоха да не правят такива, а да пускат нови версии на Windows. И явно точно с товяа направиха проблеми на програмистите, пишещи драйвери.

Те затова сега се изциганиха и наместо да го нарекат сервизен пакет, ще бъде Windows 8.1 Update 1. :D Който впрочем вече ми изглежда по-привлекателен и ако се окаже по-добре, може и да мигрирам към него.

само с драйвера от сайта на dell успявам да видя втората карта дори и с проблем пробвах да махна този и да сложа най новите които успях да намеря но тогава само се инсталирват без никакъв ефект.....

Ако все още не си го оправил сложи първо драйвера за Intel видеото после ресатрт и слагаш AMD драйвера. Най-сигорно е драйверите да са от сайта на Dell. Драйверите на 3537 работят добре както на Win 7 така и на 8/8.1.

Ако все още не си го оправил сложи първо драйвера за Intel видеото после ресатрт и слагаш AMD драйвера. Най-сигорно е драйверите да са от сайта на Dell. Драйверите на 3537 работят добре както на Win 7 така и на 8/8.1.

Извинявам се ако въпросът ми е зле, но какво ще рече "Intel video" ?

Извинявам се ако въпросът ми е зле, но какво ще рече "Intel video" ?

Имам в предвид драйвера за Intel videoto ?

здравеите, намерили се някакво решение на проблема, че и аз си блъскам галвата с този проблем. С виндулс 8.1 съм и 3 вида драйвари сложих за ати-то и неще да проработи, върви само интелската графика :(

Чудя се да не е проблем в биоса но аз съм с АО7 версия на биоса а в саита на дел има само АО6(по-стара версия)

Кво стана оправи ли си проблема защото мисля да си купя същия модел лаптоп

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0