Sign in to follow this  
Followers 0
YonchoIliev

Проблем с Dell Inspiron 3537

17 posts in this topic

Проблемът е следният: когато е включен в зарядното лаптопът издава лек свистящ звук от под клавиятурата когато пусна нещо което да натоварва АМД видео картата (hd8850m) този звук се усилва.

Той наподобява на доста шумен хард диск или електрически смущения но определено не е от хард диск понеже се получава само при натоварване на видео картата. В чуждестранни форуми хоса с предния и по-новия модел, които са с видео карта hd8850m/8870m също се оплакват от този доста драснещ звук. Въпросът ми е дали този звук ще бъде признат от гаранцията очевидно е дефект на

самата партида от видео карти. И ако има някои с този модел лаптоп да ми каже дали и при него го има този звук.

Edited by y0ca7a

Не е видеокартата. Няма как силициеви чипове да шумят. Ако не е твърдия диск, остава да е високочестотен дросел. Такива има по захранванията и подсветките. Не е опасно за лаптопа, въпреки, че не е и приятно. Затова и едва ли ще ти признаят гаранцията в сервиз.

Вчера го занесох от където го купих показах проблемът човекът каза, че ще напишем рекламация и го праща в сервиз. Ако не признаят, че има дефект ще трябва да пускам жалби и да чакам маса време. Шумът не само е неприятен а и ми причинява главоболие за 30-40мин. Свикнал съм на шум с 2 настолни ПЦ-та и работят 24/7 но тоя лаптоп направо ме побърква. И наистина смятам, че съм си в правото да искам поправка, замяна или връщане на парите когато видимо лаптопът ми проявява дефект от първия ден. gguest мерси за отговора ще пиша какво е станало когато го върнат от сервиза.

Ако не беше в гаранция взимаш нитроцелулозен лак , заливаш дроселите и бученето спира.Дано да ти сменят дъното с някоя друга партида с заляти дросели.В последно време е доста често срещан от мен този проблем с потребителският клас лаптопчета.

Не знам но изглежда оплакванията са само от партиди изпратени към Европа. Когато машината беще при мен забелязах, че когато натиска клавиятурата в областа на бутоните J,K,L (предполагам там под нея са захранващите компоненти на видеото) бученето намаляваше значително.

Edited by y0ca7a

Преди 10 дена се обадих да питам какво става и казаха, че ще се обадят на сервиза и ще ми се обадят. След 5 часа се обадиха и казаха, че от сервиза чакали ново дъно. На 7-ми става 1 месец и директно отивам в магазина ако не е готов ще има скандали и жалби.

Току що си поръчах същия,нядявам се да не е от лошата партида :/

Ако си го поръчал от сайт не е страшно защото по закон имаш 7 дена да го върнеш. Аз направих грешката да го купя от Технополис защото не ми се чакаха 1-2 дена да го доставят и сега чакам почти 1 месец за поправка ;[

Иначе лаптопчето изобщо не е лошо за тея пари. Когато го получиш кажи как е.

Непременно.Само някой да ми даде идея как да натоваря АМД-то под линукс,щото иначе срока ми за връщане не важи

Мисля, че няма как да я натовариш защото тея 'Switchable Graphics' не се подържат в Ubuntu. Иначе ти Ubuntu-то можеш да го върнеш когато искаш. А и дори харда да е празен мисля, че пак ще го земат стига лаптоп-а да е в запазен търговски вид (без драскотини, без разлепени стикери от корпуса и без пръсти по екрана).

Ако искаш си кажи скайп да не спамим форума.

Edited by y0ca7a

Вчера ми върнаха лаптоп-а след дълго чакане уж за ново дъно но излезе, че нищо не е сменяно и от сервиза са казали, че това бучене е нормално за този модел....

Някои може ли да ми даде съвен какво да правя? Жалби ли да пускам или да си го оправям сам.

Нито е нормално да го оправяш сам /при положение, че е гаранционен/ нито да ти "бучи" така. Най-малкото щеше да пише в спецификациите - "приятен виещ звук от захранването". Аз лично бих пуснал жалба до КЗП.

Здравейте,

От една седмица съм притежател делл 3537 и има следния проблем. Направил съм при затваряне на капака лаптопа да преминава в режим на хибернация, но от два дена при престои цяла вечер в този режим на сутринта ми изписва съобщение, че батерията е критично празна и, за да продължа трябва да натисна или Ф1 или Ф2 и нямам грам батерия.

Здравейте,

От една седмица съм притежател делл 3537 и има следния проблем. Направил съм при затваряне на капака лаптопа да преминава в режим на хибернация, но от два дена при престои цяла вечер в този режим на сутринта ми изписва съобщение, че батерията е критично празна и, за да продължа трябва да натисна или Ф1 или Ф2 и нямам грам батерия.

А беше ли включен в мрежата през това време?

Шума може да е и от матрицата че съм чувал матрици с такъв дефект да "пищят" според мен върни лаптопа пак на сервиза мисля че ако го върнеш 3пъти и не е отстранен дефекта/проблема трябва да ти го сменят или дати върнат парите

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0