Sign in to follow this  
Followers 0
Fitzgerald

Проблем с батерия на FW21E

5 posts in this topic

Здравейте

Имам Сони, което вече е на 5 години, но повечето време е работило на захранване. Естествено от време на време съм разреждал батерията. Така или иначе вече не държи повече от 20 минути, което не ми е проблем.

Проблема е че от скоро, не иска да се зарежда. В смисъл пише че зарежда но си стои на около 35 % и така постоянно. Пробвал съм варианти с охлаждане нищо не става. Черпи ток от захранването постоянно.

От продавалника купих една батерия оригинална втора ръка - същата работа, което ме навежда на мисълта, че не е от батерията. Деинсталирах драйвера - никакъв ефект. Как да си купя нова батерия, като може пак така да стане. Вчера мерих с мултицет захранването - точно 19,5 V. Свалих си програмата batterycare и там ми пише че батерията е с 21 вата, а при 4,7 А на зарядното, трабва да подава около 90 вата. Това 21 вата може би е мощността на батерията в момента и така, ако някой може да ми даде съвет.

И още един проблем с камерата - от известно време не се включва, драйвера е наред. софтуера Arc soft companian 2 - също е ок и също моля за съвет

Благодаря!

При този модел има специфично приложение което трябва да инсталираш и чрез него можеш да настройваш нивото на заряда в батерията.Целта е удължаване живота на батерията особено за случаи като твоя-почти постоянно работещ на мрежово захранване лаптоп.Преди време някой е ровил с това проложение и е активирал Long live функцията и затова каквато и батерия да сложиш резултата ще е един същ.Изтегли всичко за твоя модел от официалния сайт,инсталирай и дерзай.Ако не можеш да се справиш,в сервиз ще ти го оправят.

П.С.

С преинсталиране НЕ става,ако евентуално решиш да прибегнеш към такава мярка.

Edited by Gero

Това приложение е Vaio Control Center, откъдето се променя дали да зарежда до 50 % до 80% или до 100%. Знам го отдавна.

Настроил съм го до 50%. Като изключа зарядното за 4,5 минути и после го включа ми вдига заряда с 2,3% и пак спира.

Така лека полека стигнах до 50 % и спря да зарежда. Засега е ок, но като падне батерията по някаква причина, пак отначало трябва да се мъча.

Вижте фирмените клипчета на youtube по този въпрос. Трябва да се деинсталира ACPI в Devise Manager (всички ACPI) при отстранена батерия, след което се поставя батерията и се стартира. Windows сам си инсталира драйверите след това.

Не съм го пробвал, не ми се налагало със Sony-то, пробвах го на стария ми HP - там не сработи, но там проблемът е друг, батерията се разпознава, но казва Unknown capacity. Изобщо НР-тата имат отвратиелни батерии, по два пъти съм ги сменял и на двата си НР, карат максимум година и половина, а две сдадоха багажа след 5-6 месеца.

аз съм горе доло със същияпроблем
батерията е с износване 6 %
работеше батерията без проблеми и изведнъж почна да се зарежда до 29% и на горе става абсолутно много бавно за час е вкарал заряд в батерията от около 800mwh до преди да достигне 28-29% се зарежда нормално
пробвал съм с драйварите с контрол центара също няма ефект
някой да помогне ?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0