Sign in to follow this  
Followers 0
goodofwar

Избор на лаптоп

21 posts in this topic

Здравейте приятели търся си лаптоп по възможност да е бял. Парите са 750лв. Спрях се на тези модели:

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=512561&scenario=&productarea=P11010101&detailScenario=Prenosim-kompyutar-TOSHIBA-SATELLITE-C55-A-163

http://www.technopolis.bg/b2c/details/512591/P11010101/Prenosim-kompyutar-TOSHIBA-SATELLITE-C55-A-1L4

като цяло какво мислите и видео картите им стават ли за нещо?

Благодаря ви!

П.П.Също ме интересува на по скъпата Тoshiba дали видео картата е Intel HD Graphics 4000 (със споделена памет) или пък е на 2000, не намирам инфо като цяло за това ?

Edited by goodofwar

Колега - единственото хубаво на тези лаптопи е,че са чисто нови :) - от тук нататък,не са добре нещата.Има доста по-добри оферти за чисто нови лаптопи за около тази сума или макс за 50-70 лв отгоре.

За тези пари най-добре лаптоп 2-ра употреба с гаранция,за нов трябва да отделиш повече пари иначе ще ти стои по сервизите.

Ти toshiba ли държиш да е?

Може и друга марка, но знам че Тошибите са здрави :)

1 person likes this

Като цяло на тези 2-та процесорите им не са ли по-слаби от на Тошибата?

Да - но имат видеокарти,а не са само с вградената :)

Да. Така е. Но човека е написал - иска да е бял. :)

Аз също харесвам белия цвят. Ако не държиш на видеокартата, Тошибата не е лоша за тези пари.

Когато иде реч за "бюджетен" лаптоп мисля че вградената е по-добрия вариант .

Ако е нов и "бюджетен" наистина вграденото видео е по-добър вариант,или иначе казано подкрепям горното мнение на колегата.

С уважение към колегите,аз пък НЕ ПОДКРЕПЯМ горните мнения :)

700 - 750 лева за лаптоп втора употреба са си много пари, освен ако няма гаранция 1 година.

Вграденото видео е в пъти по-добър избор при бюджетните машини. Доста от тия машини са с BGA (запоени процесори), което прави евентуален ъпгрейд невъзможен.

На някои процесори, tjunction-a им е на 90 градуса, а комбинацията между тънко дъно, калпаво охлаждане и греещо видео е предпоставка за температури към и над 90-те градуса под товар.

Да не говорим, че топлите месеци тепърва идват и те чакат все неприятни изненади с външните видеокарти.

Тия 2та Acer-a - категорично НЕ стават - толкова кофти кашкавал не е далавера.

За тези пари, нов, бял, с интел процесор и вградено видео: Toshiba Sat C55-A-1RN - 720 лева. - получаваш 4ри ядрен процесор (като минус е това, че е запоен за платката), вградено видео, достатъчно за нормални приложения и експлоатация, 105 градуса tjunc, 750GB диск, като минус, че е само с 4гиги рам,но ако наистина е на 1 плочка, винаги можеш да ъпгрейднеш.

goodofwar

- не ги слушай и не си давай парите за описаните лаптопи по-горе :) :) .Събери още някой лев и за около 900-1000 лв можеш да си вземеш нещо доста по-прилично ( чисто ново с гаранция ).Но ако все пак се насочиш към втора ръка в този диапазон ( около 750 лв),мога да ти дам някоя машина и да се родиш,защото за около 750 лв ще бъдеш с четири-ядрена i7 ivy bridge трето поколение,8 рам,поне 750 хард,прилична видеокарта,usb 3.0,hdmi и т.н. и най-вероятно и оставаща гаранция :)

A aко искаш бяло ето ти : http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=50110&hl=

Edited by Nuclear_Eye

Колеги не се карайте, аз имам доста мощна машина, лаптопа е за мой фр, който днес купи ... Важното е, че ще му върши точната работа дето иска, проблема е, че нещо неможе да подкара диска с windowsa, а на компа диска тръгва .. Някакви мненя?

Edited by goodofwar

Не се караме, но е тъпо някой да ти каже 'не ги слушай тия отгоре, и за 1000 лева можеш да си вземеш приличен лаптоп..', като в същото време ти предлага нови Acer-и за 700лв., които са като сливенския кашкавал. А, да, от Nuclear винаги може да видиш тема с 'Продавам НОВ лаптоп' и влизайки в обявата да видиш, че е КАТО НОВ, малко използван.. Което си е подвеждане на евентуалните клиенти, за което пък управата на форума е сляпа.. И това е от доста време насам. И стига с тия лаптопи за 700 лева, напомпани и с външни видоекарти. За да се постигнат тези цена/параметри, сетете се сами откъде е спестено..

Не се караме, но е тъпо някой да ти каже 'не ги слушай тия отгоре, и за 1000 лева можеш да си вземеш приличен лаптоп..', като в същото време ти предлага нови Acer-и за 700лв., които са като сливенския кашкавал. А, да, от Nuclear винаги може да видиш тема с 'Продавам НОВ лаптоп' и влизайки в обявата да видиш, че е КАТО НОВ, малко използван.. Което си е подвеждане на евентуалните клиенти, за което пък управата на форума е сляпа.. И това е от доста време насам. И стига с тия лаптопи за 700 лева, напомпани и с външни видоекарти. За да се постигнат тези цена/параметри, сетете се сами откъде е спестено.

Колега - не се връзвай толкова :) Шегувам се - а понеже от отдавна явно се дразниш на това че пиша НОВ - а в описанието е като НОВ,ще ти обясна,макар че ни съм длъжен да ти се обяснявам точно на теб.

Основно продавам в prodavalnik.com,а там има ограничение на символите в заглавието.И затова пиша основната информация със съкращения,дотолкова доколкото мога,а в описанието е написано всичко.След което което правя copy paste тук и така !!!Подвеждане на евентуалните клиенти е да пише и в описанието че е чисто нов,а впоследствие да се окаже ползван!!!!

P.S

А Аcer-ите като "сливенския кашкавал" са ми минали поне 50 през ръцете и са ПЕРФЕКТНИ за парите си.Аз за разлика от вас говоря от личен опит,а не наизуст от техническа информация на хартия !!!!

Edited by Nuclear_Eye

Не се караме, но е тъпо някой да ти каже 'не ги слушай тия отгоре, и за 1000 лева можеш да си вземеш приличен лаптоп..', като в същото време ти предлага нови Acer-и за 700лв., които са като сливенския кашкавал. А, да, от Nuclear винаги може да видиш тема с 'Продавам НОВ лаптоп' и влизайки в обявата да видиш, че е КАТО НОВ, малко използван.. Което си е подвеждане на евентуалните клиенти, за което пък управата на форума е сляпа.. И това е от доста време насам. И стига с тия лаптопи за 700 лева, напомпани и с външни видоекарти. За да се постигнат тези цена/параметри, сетете се сами откъде е спестено..

Колега не съм съгласен с теб за Acer-те ! Имам тази машина - http://www.pcstore.bg/bg/laptop-acer-aspire-5560g-nx-rurex-020-8gb.html от година и 2-3 месеца и съм прекалено доволен, въобще не съжалявам! Да не говориме преди това постоянните негативизми за Acer и AMD, че неставали! Напук на всички го купих и не съжалявам дори се кефя на избора си!

Кажете дали има някаква специфична процедура при първоначалната инсталация на Windowsa.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0